Ogłoszenia Parafialne i informacje na Wielki Tydzień

1. Dyżury spowiednicze w Wielkim Tygodniu:
Wielki Poniedziałek: 6:30 – 8:00 Ks. Proboszcz,
17:00 – 18:00 Ks. Daniel,
19:00 – 20:00 Ks. Marcin
Wielki Wtorek: 6:30 – 8:00 Ks. Marcin,
17:00 – 18:00 Ks. Proboszcz,
19:00 – 20:00 Ks. Daniel
Wielka Środa: 6:30 – 8:00 Ks. Marcin,
17:00 – 18:00 Ks. Daniel,
19:00 – 20:00 Ks. Proboszcz
Wielki Czwartek: 6:30 – 7:00 Ks. Proboszcz,
7:00 – 7:30 Ks. Marcin,
7:30 – 8:00 Ks. Daniel
Wielki Piątek: 7:00 – 9:00 Ks. Proboszcz,
9:00 – 10:30 Ks. Marcin,
10:30 – 12:00 Ks. Daniel,
15:00 – 17:00 Ks. Proboszcz,
19:00 – 21:00 Ks. Marcin Ks. Daniel
Wielka Sobota: 7:00 – 9:00 Ks. Proboszcz
2. W czasie spowiedzi, jak i w czasie nawiedzenia kościoła może przebywać wewnątrz maksymalnie 5 osób. W związku z tym zwracamy się z prośbą do parafian aby przestrzegać ustalonych zasad. Wchodząc do kościoła zorientujmy się ile jest osób wewnątrz, jeśli jest już 5 osób wyjdźmy z kościoła i poczekajmy na wyjście tych, którzy są w środku. Oczekując na spowiedź nie stoimy w kolejce a oczekujemy na spowiedź w ławce. Również oczekując na wejście do kościoła zachowajmy bezpieczny odstęp od siebie minimum 2 metry.
3. Liturgia Triduum Sacrum odbywać się będzie bez udziału wiernych, prosimy parafian o zrozumienie oraz aby nie przybywać w tym czasie do kościoła a jedynie łączyć się duchowo w domach. Całość będziemy transmitować na facebooku parafii. Liturgia Wielkiego Piątku dodatkowo będzie transmitowana na portalu StrzelnoOnlie.
Wielki Czwartek o godz. 18:00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.
Wielki Piątek o godz. 18:00 Liturgia Męki Pańskiej.
Wielka Sobota o godz. 18:00 Liturgia Wigilii Paschalnej.
4. Niedziela Wielkanocna o godz. 7:00 Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego transmitowana na facebooku parafii oraz portalu StrzelnoOnline, po Mszy Świętej Ks. Proboszcz odmówi modlitwę błogosławieństwa pokarmów Wielkanocnych. Można indywidualnie w domach dokonać błogosławieństwa pokarmów, teks modlitwy znajduje się na stronach internetowych parafii.
5. Udział do 5 osób w Liturgiach Kościoła zgodnie z rozporządzeniem Księdza Prymasa obowiązuje do odwołania.
6. Od Wielkiego Piątku zachęcamy by w domach o godz. 15:00 odprawiać Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
7. W Poniedziałek Wielkanocny 13 kwietnia Wspominamy Rocznice Zbrodni Katyńskiej.
8. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Piotra Świątkowskiego, śp. Reginę Wiśniewską śp. Waldemara Rozesłaniec, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek, Msza Święta o godz. 10:30, pogrzeb o godz. 11:30 na starym cmentarzu. Te dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.
 
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.
Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.
Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.
1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie.
Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.
Albo:
Mt 6, 31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?
Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.
Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:
Módlmy się.
Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.
Wszyscy: Amen.
Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:
Uczniowie poznali Pana. Alleluja.
Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.
Módlmy się:
Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.