Serdecznie zapraszamy wszystkich na Koncert Pasyjny, połączony z promocją książki autorstwa Aliny Mądry oraz Tomasza Nowaka pt. „Muzyka w klasztorze norbertanek w Strzelnie”.

Oba wydarzenia odbędą się w niedzielę 20.03.2022 po Mszy Św. o godzinie 11:30 w Kościele Św. Trójcy w Strzelnie. Koncert Pasyjny dla mieszkańców naszego miasta wykona znany nam dobrze Chór Harmonia dyrygowany przez Ewelinę Boesche-Kopczyńską w połączeniu z Chórem Hemantus z Mogilna, dyrygowanym przez Sławomira Paluch. Oba Chóry wspólnie będą realizować przygotowany repertuar sakralny. Ich głosy można będzie również usłyszeć podczas trwania Mszy Św. o godz. 11:30.

Książka „Muzyka w klasztorze norbertanek w Strzelnie” to wspólne dzieło Aliny Mądry oraz Tomasza Nowaka. Bazuje ona na dziedzictwie kulturowym naszego miasta oraz na działalności muzycznej, która przez wieki miała miejsce przy klasztorze sióstr norbertanek w Strzelnie. Książka ta jest bogatym źródłem wiedzy kulturalno-historycznej, której lektura z pewnością przypadnie do gustu wszystkim czytelnikom!

Zapraszamy!