Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 

  1. Polecamy dziś w modlitwie Ojca Świętego Franciszka w dziewiątą rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową.
  2. Dzisiaj II niedziela miesiąca – składka na cele inwestycyjno – remontowe w naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. Dzisiaj przypada Dzień Modlitw w intencji misjonarzy, zbiórka do puszek na realizację projektów misyjnych w ramach dzieła pomocy Ad Gentes, na Mszy Świętej o godz. 11:30 nastąpi poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci I-komunijnych. Po Mszy Świętej katecheza dla dzieci i rodziców. Jest to 13-ty dzień miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej Różaniec Fatimski.
  4. W Wielkim Poście: We wszystkie niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:30, po Mszy św. nabożeństwo ku czci Krzyża Św. Codziennie okazja do Spowiedzi Świętej przed Mszą św. (rano i wieczorem). Do skarbony na końcu ławek zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, natomiast do skarbonki pod chórem ofiary dla najuboższych parafian na Święta Wielkanocy.
  5. W tym tygodniu wspominamy liturgicznie: w sobotę Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W tym dniu o godz. 11:00 w Katedrze Gnieźnieńskiej odbędą się Święcenia Biskupie ks. Radosława Orchowicza. Modlimy się o obfitość łask dla Księdza Biskupa Nominata.
  6. Próba przed Misterium Męki Pańskiej odbędzie sie w piątek o godz. 19:00 w Domu Kultury.
  7. 1 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 18:00 po raz trzeci wyruszy z naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tym razem trasa będzie prowadzić do Wójcina przez Miradz i powrót przez Przyjezierze. Długość trasy ok. 33 km. Zapisy u ks. Daniela.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych o godz. 10:00 i 11:30 przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc dla Czarusia Szmańdy z Ciechrza, który walczy ze śmiertelną chorobą.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się Koncert Pasyjny, połączony z promocją książki autorstwa Aliny Mądry oraz Tomasza Nowaka pt. „Muzyka w klasztorze norbertanek w Strzelnie”.
  10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Kazimierę Tarczewską, śp. Zenona Bartczaka, śp. Jerzego Pieśnin, którego pogrzeb odbędzie się w środę,  Msza Święta o godz. 12:00, pogrzeb o godz. 13:00 na starym cmentarzu. Te duszę i wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. 

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa.

Szczęść Boże!