Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu 

  • W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się kanoniczne objęcie parafii przez Księdza Proboszcza Krzysztofa Tarbickiego. Wprowadzenia nowego proboszcza dokona Ks. Biskup Radosław Orchowicz.
  • Dziś po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się Koncert Pasyjny, połączony z promocją książki autorstwa Aliny Mądry oraz Tomasza Nowaka pt. „Muzyka w klasztorze norbertanek w Strzelnie”.
  • W Wielkim Poście:

We wszystkie niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:30, po Mszy św. nabożeństwo ku czci Krzyża Św.
Codziennie okazja do Spowiedzi Świętej przed Mszą św. (rano i wieczorem).
Do skarbony na końcu ławek zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, natomiast do skarbonki pod chórem ofiary dla najuboższych parafian na                               Święta Wielkanocy.

  • W tym tygodniu wspominamy liturgicznie: w piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia, zachęcamy do pojęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na wieczornej Mszy Świętej odbędzie się przyrzeczenia Duchowej Adopcji.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej ok. 18:45.
  • Próba przed Misterium Męki Pańskiej odbędzie sie w piątek o godz. 19:00 w Domu Kultury.
  • Zbiórka LSO w sobotę o godz. 11:00.
  • 1 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 18:00 po raz trzeci wyruszy z naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tym razem trasa będzie prowadzić do Wójcina przez Miradz i powrót przez Przyjezierze. Długość trasy ok. 33 km. Zapisy u ks. Daniela.
  • Dziś przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc dla Czarusia Szmańdy z Ciechrza, który walczy ze śmiertelną chorobą.
  • APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PROŚBĄ OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA:

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również,by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji. W naszej parafii odbędzie się Droga Krzyżowa o godz. 17:30, po niej Akt Poświęcenia i wieczorna Msza Święta w intencji pokoju. 

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa.

Szczęść Boże!