1. W Wielkim Poście nabożeństwa: w piątek – Droga krzyżowa o godz. 17:30, w niedzielę – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00. Zapraszamy!
 2. W I czwartek miesiąca na Mszach św. modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tej intencji o godz. 17:30 różaniec św.
 3. W I piątek miesiąca spowiedź przed Mszami św. Dodatkowa Eucharystia o godz. 10:00 w intencji dusz w czyśćcu cierpiących, po niej spotkanie Żywego Różańca w salce katechetycznej. Tego dnia „Klub Dobrego Rolnika” ma „wielkopostny dzień skupienia”. O godz. 11:30 Droga Krzyżowa, a po niej uroczysta Msza św. z nauką rekolekcyjną dla rolników, którą wygłosi misjonarz świętej rodziny.  Więcej informacji na plakacie w gablotach. Zapraszamy do udziału, szczególnie rolników z naszej parafii.
 4. W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 6:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, akt zawierzenia Maryi i Msza św. Księża w tym dniu udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy, aby chorych zgłaszać telefonicznie w kancelarii parafialnej.
 5. W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misyjne Kościoła.            
 6. Dnia 5 marca odbędzie się pielgrzymka autokarowa całej naszej archidiecezji na Jasną Górę jako wyraz wdzięczności Matce Bożej za peregrynację. Będziemy uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim o godz. 21:00, a następnie o 24:00 w Eucharystii dziękczynnej sprawowanej przez Ks. Prymasa. Wyjazd 5 marca w niedzielę z placu św. Wojciecha o godz. 14:30, powrót rankiem w poniedziałek ok. godz. 8:00. 
 7. Nabożeństwa: we wtorek do św. Józefa; w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek nabożeństwo ku czci Krzyża św.  
 8. „Kurs przedmałżeński” dla narzeczonych w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 19:00 w salce muzealnej.
 9. Próba przed „Misterium Męki Pańskiej” w piątek w Domu Kultury o godz. 17:00 grupa żeńska, grupa męska o godz. 18:30.   
 10. Informujemy, że w dniu 2 marca (czwartek) od godz. 8:00 w przychodni lekarskiej „Medica”
 11. w Strzelnie odbędą się badania USG wielu narządów m. in. tarczycy, nerek, płuc oraz echo serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.     
 12. Jest do nabycia prasa religijna – „Przewodnik katolicki”.  
 13.  W tygodniu zmarli: śp. Elżbieta Romianowska, Msza pogrzebowa w poniedziałek o godz.13.00, pogrzeb na Starym Cmentarzu o godz. 14.00, śp.Violetta Winconek, Msza pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00, pogrzeb o godz. 12.00 na Starym Cmentarzu. Wiernych Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.  

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu!