1. Dziś Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na każdej Mszy św. O godz. 9:40 zgromadzimy się na rynku, gdzie odbędzie się poświęcenie palm, następnie orszak wyruszy do Bazyliki Św. Trójcy, gdzie o godz. 10:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta. Dziś przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Wdzięczni Panu Bogu za jego pontyfikat i święte życie polecamy siebie, naszą parafię i Ojczyznę jego wstawiennictwu.     
 2. O godz. 17:00 ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Dziękujemy ks. Zdzisławowi Pietraszewskiemu – proboszczowi w Ostrowie za wygłoszenie kazań. 
 3. Od jutra rozpoczynamy 3 – dniowe rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Nauki dla dorosłych na Mszach św. o godz. 7:00 i 18:00. Natomiast dla dzieci i młodzieży rekolekcje według następującego porządku: 8:30-9:30 – klasy 1 do 3; 10:00-11:00 – klasy 4-6 i Szkoła nr 3; 11:00-12:00 – klasy 7-8 oraz Zespół Szkół. Podczas rekolekcji okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. (rano i wieczorem).
 4. Do skarbony na końcu ławek zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, natomiast do skarbonki pod chórem ofiary dla najuboższych parafian na Święta Wielkanocy.
 5. Instrukcja na Triduum Paschalne dla Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 11:30.
 6. Triduum Paschalne:  
  • Wielki Czwartek – w katedrach poświęcenie olejów świętych. O godz. 18:00 uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. procesyjne przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, gdzie będziemy adorować Pana Jezusa do godz. 20:00. 
  • Wielki Piątek – od godz. 8:00 do 18:00 adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. od godz. 8:00 do 12:00 i od 13:00 do 16:00. O godz. 18:00 gromadzimy się w kościele na uroczystej Liturgii Męki Pańskiej. Po Liturgii nastąpi adoracja Pana Jezusa w grobie: Gorzkie Żale – 3 części i od 19:30 do 21:00 podczas adoracji księża będą spowiadać. Ofiary  zbierane w Wielki Piątek przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Od Wielkiego Piątku zapraszamy codziennie na godz. 15:00 na Nowennę do Miłosierdzia Bożego, która potrwa do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. 
  • Wielka Sobota – adoracja przy Grobie od godz. 8:00 do 20:00. Poświęcenie potraw wg następującego porządku: w kościele o 9:00, 11:00, 13:00, 15:00 i o 17:00. Na wsiach od 9:30 – Jeziorki, 10:00 – Łąkie; 10:30 – Sławsko Dolny. Tradycyjnie w Wielką Sobotę zachowujemy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Liturgia Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego będzie o godz. 20:00 i zakończy się uroczystą procesją rezurekcyjną. Prosimy o przyniesienie świec na Liturgię Wigilii Paschalnej.
  • Wielkanoc – rano o godz. 7:00 uroczysta procesja Zmartwychwstania oraz Msza Święta. Nie będzie Mszy św. o godz. 8:30. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.
 7. Za tydzień  II niedziela m – ca, pamiętamy o składce remontowo – inwestycyjnej, Bóg zapłać za ofiary.
 8. W Poniedziałek wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary zbierane do puszek przeznaczymy na KUL.
 9. W czwartek Ks. Prymas udzielił sakramentu bierzmowania 84 młodym ludziom. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tej uroczystości.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę młodych do grobu św. Wojciecha w Gnieźnie 24 kwietnia z okazji odpustu. 20 kwietnia przyjdzie do Strzelna grupa z Kruszwicy, by następnego dnia wyruszyć z grupą strzeleńską do Gniezna. Całkowity koszt pielgrzymki 40 zł (ubezpieczenie, wyżywienie, autokar). Liczba miejsc ograniczona. Zapisy u ks. prefekta Daniela.
 11. W tym tygodniu będzie ustawiony nowy krzyż na Placu Świętokrzyskim. Stary zagrażał bezpieczeństwu ruchu drogowego.
 12. Wszystkim życzymy godnego przeżycia Wielkiego Tygodnia i dobrego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego