1. We wtorek (25 lipca) przeżywamy dzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji tradycyjne święcenie pojazdów po Mszach św.
  2. W czwartek (27 lipca) od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych w biurze parafialnym.
  3. W piątek (28 lipca) Mszą św. o godz. 11.00 rozpocznie się 40 jubileuszowa piesza pielgrzymka promienista ze Strzelna na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Eucharystii. Można dołączyć do pielgrzymki autokarowej na powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze. Wyjazd ze Strzelna 4 sierpnia o godz. 15.30, powrót z Częstochowy do Strzelna 5 sierpnia w godzinach wieczornych. Koszt pielgrzymki autokarowej z noclegiem 110 zł.
  4. W sobotę (29 lipca) po Mszy św. wieczornej spotkanie pielgrzymów Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę.
  5. Organizowana jest także dekanalna pielgrzymka na beatyfikację rodziny Ulmów, która odbędzie się w Markowej (archidiecezja przemyska) 10 września 2023 r. Szczegółowy plan zostanie przedstawiony do końca lipca.
  6. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
  7. W okresie wakacyjnym zawieszamy Msze Św. w kaplicy w Łąkiem.
  8. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (25 lipca) Święto św. Jakuba, Apostoła; oraz wspominamy: w poniedziałek (24 lipca) – św. Kingę, dziewicę, patronkę Polski i Litwy; w środę (26 lipca) – św. Joachima i Annę, rodziców NMP; w sobotę (29 lipca) – św. św. Martę, Marię i Łazarza, przyjaciół Jezusa;
  9. Wszystkim Parafianom, Turystom i Gościom odpoczywającym na wakacjach oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
  10. Zapraszamy do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.

ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz