1. Dziękujemy za zrozumienie i ofiarność okazaną w ubiegłą niedzielę podczas składki inwestycyjnej. Bóg zapłać.
  2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w uroczystość Wniebowzięcia NMP solidaryzowali się z ofiarami powodzi w Słowenii i złożyli dodatkową ofiarę. Zebraliśmy … zł. Bóg zapłać.
  3. W sobotę (26 sierpnia) nasze myśli i serca kierujemy ku Jasnej Górze, aby uczcić NMP Częstochowską. Czym jest i czym powinna` być dla nas Jasna Góra przypomniał św. Jan Paweł II: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Nie może zabraknąć tego dnia Jasnogórskiego Apelu przeżywanego we wspólnocie. Dlatego po wieczornej Mszy św. na dziedzińcu po klasztornym za kościołem chcielibyśmy przeżyć wieczór świadectwa i wspólnoty wszystkich, którzy pieszo, rowerem czy autokarem pielgrzymowali w tym roku na Jasną Górę. Spotkanie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  4. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
  5. Organizowana jest dekanalna pielgrzymka na beatyfikację rodziny Ulmów, która odbędzie się w Markowej (archidiecezja przemyska) 10 września 2023 r. Zapisy w biurze parafialnym.
  6. W okresie wakacyjnym zawieszamy Msze Św. w kaplicy w Łąkiem.
  7. Wszystkim Parafianom, Turystom i Gościom odpoczywającym na wakacjach oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
  8. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek (24 sierpnia) – święto św. Bartłomieja, Apostoła, męczennika; w sobotę (26 sierpnia) – uroczystość NMP Częstochowskiej; oraz wspominamy: w poniedziałek (21 sierpnia) – św. Piusa X, papieża; we wtorek (22 sierpnia) – NMP, Królową;
  9. Zapraszam do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.

ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz