1. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca, dlatego: piątek (1 września)       dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a po niej spotkanie Żywego Różańca; okazja do sakramentalnej spowiedzi od godz. 17.30; wystawienie Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. i adoracja w intencji pokoju na świecie do godz. 21.00, sobota (2 września)     od godz. 6.30 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP; odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30 (prosimy o zgłaszanie w biurze parafialnym).

2. W piątek (1 września) kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w swoich modlitwach o ofiarach tej straszliwej wojny i módlmy się także o pokój na świecie. O godz. 12.00 kto może niech przybędzie pod pomnik, naprzeciw cmentarza, abyśmy wspólnie oddali hołd i uczcili pamięć wszystkich ofiar tej straszliwej wojny.

3. W Strzelnie od 1 do 3 września odbywać się będzie „Festiwal Czekolady i Słodkości”. Szczegóły znajdziemy na plakatach oraz na stronach Biblioteki i Domu Kultury w Strzelnie. Na zakończenie festiwalu w niedzielę (3 września) jesteśmy zaproszeni na gminno-parafialne dożynki. Ramowy plan wydarzenia:

   • 10.00  (rynek)       – rozpoczęcie III dnia festiwalu
   • 11.00  (rynek)       – formowanie korowodu dożynkowego i procesja do kościoła Trójcy Świętej
   • 11.30 (kościół Trójcy Świętej) – Eucharystia dziękczynna za tegoroczne plony
   • 12.30                  – przemarsz z kościoła na rynek z oprawą zespołu folklorystycznego „Pod Strzechy”
   • 13.30  (rynek)       – pokaz tańców ludowych i narodowych – zespół „Dzieci Kujaw”
   • 15.00 (rynek)       – niedzielna pałucka biesiada z „Waszym Radiem FM”

Skorzystajmy z zaproszenia i weźmy udział w tym radosnym święcie.

4. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.

5. W okresie wakacyjnym zawieszamy Msze Św. w kaplicy w Łąkiem.

6. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek (28 sierpnia) – św. Augustyna, biskupa, doktora Kościoła; we wtorek (29 sierpnia) – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela;

7. Zapraszam do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”. W tym tygodniu z dodatkiem „5 minut z Bogiem”.

8. Wszystkim Parafianom, Turystom i Gościom odpoczywającym na wakacjach oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!

ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz