1. W niedzielę (17 września) na starym cmentarzu, przy krzyżu katyńskim, o godz. 13.00 odbędą się gminne uroczystości upamiętniające 84 rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę.
  2. W poniedziałek (18 września) obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz patrona Polski. Z tej okazji o godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (klasy VIII i I ponadpodstawowe).
  3. W piątek (22 września) po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców ministrantów.
  4. W sobotę (23 września) o godz. 19.00 w Strzeleńskim Domu Kultury odbędzie się spektakl teatralny pt. „Sędziowie”. Sztukę przygotowali aktorzy z teatru im. A. Fredry. „Sędziowie” to ostatni dramat, który wyszedł spod pióra Stanisława Wyspiańskiego, inspirowany autentycznym wydarzeniem. Spektakl jest metafizyczną opowieścią o winie i karze, o sprzeczności między prawem stanowionym, a prawem moralnym. Bilety w cenie 20 zł można kupić za pośrednictwem portalu „KupBilecik”.
  5. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
  6. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (18 września) – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży, patrona Polski; w czwartek (21 września) – święto św. Mateusza, Apostoła, Ewangelisty; oraz wspominamy: w środę (20 września) – świętych męczenników Andrzeja Kim Taegona, prezbitera, Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy, w sobotę (23 września) – św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera;
  7. 28 września po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do komunii św. w naszej parafii. Za formację dzieci pierwszokomunijnych odpowiadać będzie ksiądz Proboszcz.
  8. Zapraszamy do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.
  9. Wszystkim Parafianom, Turystom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
  10. W tym tygodniu zmarła śp. Irena Pinczewska. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz