III Niedziela Adwentu 15.12.2013 r.

1. Codziennie roraty w dni powszednie o godzinie 18:00. Zachęcamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie roratnim.
  2. Za tydzień po Mszach Św. czynne będzie biuro parafialne, natomiast w salce przed biurem będzie wystawiony kiermasz świąteczny przygotowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej „Radosne Serca” z Bielic.
  3. W środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek nabożeństwo do Krzyża Świętego.
  4. Do skarbony pod chórem zbieramy ofiary dla najuboższych parafian na święta Bożego Narodzenia, natomiast w biurze parafialnym można nabywać opłatki, kartki świąteczne oraz świece Caritas na stół wigilijny.
  5. Rekolekcje – Adwentowe będą w naszej parafii od czwartku 19-tego do soboty 21-tego, rekolekcje poprowadzi Ks. Tomasz Zakrzewski – proboszcz parafii p.w. Św. Ignacego Loyoli we Wronowach. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotach.

CZWARTEK – 19 GRUDNIA.

10:00   Msza Święta z nauką ogólną.

16:30   Nauka dla Szkoły Podstawowej.

18:00   Msza Święta Roratnia z nauką ogólną.

PIATEK – 20 GRUDNIA.

10:00   Msza Święta z nauką ogólną.

16:30   Nauka dla Gimnazjum.

18:00   Msza Święta Roratnia z nauką ogólną.

SOBOTA – 21 GRUDNIA.

DZIEŃ POJEDNANIA – SPOWIEDŹ ADWENTOWA.

Spowiedź w godzinach    9:00 –11:00,  14:30 –17:00.

10:00  Msza Święta z nauką ogólną.

10:00  Spowiedź Młodzieży LO i ZSZ.

11:00  Nauka rekolekcyjna dla szkół ponadgimnazjalnych.

14:30  Spowiedź dzieci ze Szkoły Podstawowej i Młodzieży Gimnazjum.

15:00  Msza Święta Roratnia z nauką dla dzieci i Młodzieży Gimnazjum.

18:00  Msza Święta z nauką ogólną – zakończenie rekolekcji.

6. Spowiedź Adwentowa dla chorych będzie w poniedziałek 22 grudnia po rannej Mszy św.

7. Ofiary na pokrycie kosztów tegorocznych remontów można składać w Biurze parafialnym, jak również w kopertach na składce i do skarbony na końcu ławek.

8. Spotkanie opłatkowe Katechetów we wtorek o godz. 16:30.

9. Klub Dobrego Rolnika zaprasza w sobotę 21 grudnia na spotkanie. Gościem będzie dr Leszek Handzewniak – emerytowany chirurg. Temat spotkania „Zdrowie na własne życzenie – czyli jak chronić się przed chorobami cywilizacji”. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, nie tylko dla rolników.

10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Rafała Konieczka. Tę dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.