Niedziela Świętej Rodziny 29.12.2013

1. Nabożeństwo Kolędowe przy Żłóbku dzisiaj o godz. 16:00.
  2. We Wtorek 31 grudnia – zakończenie Starego Roku, o godz. 18:00 Msza św. z wystawieniem Najśw. Sakramentu i modlitwy na zakończenie roku. Natomiast wieczorem o godz. 23:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja aż do godz. 24:00, zakończona błogosławieństwem.
  3. Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym pięknym dniu, podobnie jak niedawno w czasie świąt, wszyscy składamy sobie jak najlepsze życzenia. Do życzeń jakie składacie sobie, dołączmy się i my, wasi duszpasterze.
  4. godz. 16:00 Spotkanie Opłatkowe Koła Powołań
  5. W pierwszy piątek stycznia o godz. 10:00 Msza Święta za dusze w czyśćcu cierpiące, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i Akt oddania Sercu Bożemu. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe Żywego Różańca i Honorowej Straży Serca Bożego.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca po rannej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i Akt Oddania się Matce Bożej.
  7. W miesiącu styczniu nie odwiedzamy chorych, a także nie będzie spowiedzi dla dzieci szkół podstawowych.
  8. Klub Dobrego Rolnika zaprasza rolników w najbliższą sobotę na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się jak zwykle o godz. 17:00. Zachęcamy, aby podzielić się opłatkiem i aktualnymi problemami dotyczącymi rolnictwa.
  9. Spotkanie Opłatkowe Pieszych Pielgrzymów w sobotę 4 stycznia o godz. 19:00.
  10. Plan kolędy jest w całości podany w Internecie.
  11. Ofiary na pokrycie tegorocznych remontów można składać w biurze parafialnym lub w czasie odwiedzin kolędowych z zaznaczeniem że jest to ofiara na Ołtarz.
  12. W przyszły poniedziałek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli Msze św.  według porządku niedzielnego. Starajmy się przeżyć ten dzień w duchu i nastroju świątecznym, przez uczestniczenie we Mszy św. Poświęconą kredą oznaczymy nasze drzwi, jak to czynili nasi ojcowie. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na pomoc dla polskich misjonarzy.
  • o godz. 11:00 na Placu Św. Wojciecha zgromadzi się orszak Trzech Króli który przejdzie ulicami miasta do Bazyliki gdzie odbędzie się pokłon Panu Jezusowi w Żłóbku i wszyscy będą uczestniczyć we Mszy Św. o godz. 11:30. Zachęcamy rodziców z dziećmi przebranymi w stroje karnawałowe (królów i królowe, księżniczki itp.) do uczestnictwa w tym wydarzeniu.