III Niedziela Wielkiego Postu 23.03.2014 r.

W Wielkim Poście:

• We wszystkie niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
  • W każdą środę Droga Krzyżowa dla Dzieci i Młodzieży o godz. 16:30, po Mszy św. Wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Droga Krzyżowa dla ogółu parafian w piątek o godz. 17:30, natomiast po Mszy św. nabożeństwo ku czci Krzyża Św.
  • Do skarbony na końcu ławek zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, natomiast do skarbonki pod chórem ofiary dla najuboższych parafian na Święta Wielkanocy.
  1. We wtorek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości życia. Na Mszy Świętej wieczornej uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji dziecka poczętego.
  2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, za ofiary na potrzeby kościoła w kopertach. Dziękujemy rodzinie państwa Rakoniewskich z ul. Mickiewicza za dar dla Kościoła w postaci obrusów ołtarzowych.
  3. W sobotę 29 marca spotkania młodzieży szkół ponadgimnazjalnych: o godz. 10:30 klasy pierwsze i drugie, o godz.12:00 klasy trzecie.
  4. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane podczas wszystkich Mszy Świętych będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła w okresie zimowym.
  5. Za dwa tygodnie 6 kwietnia o godz. 10:00 Msza Św. Dziękczynna za Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego oraz Ks. Abp. Marka Jędraszewskigo z okazji ich wyboru na władze Konferencji Episkopatu Polski. W czasie Mszy Św. wystąpi chór Harmonia oraz orkiestra.
  6. Zespół Szkół Katolickich w Inowrocławiu zaprasza na drzwi otwarte w sobotę 29 marca od 9:00 do 13:00 w budynku szkoły przy ul. Plebanka 18.
  7. Zarząd oddziału PTTK w Strzelnie we współpracy z Parafią Św. Trójcy organizuje wyjazd autokarowy do Sanktuarium w Markowicach w dniu 29 marca. W programie Msza Święta, zwiedzanie nowo otwartego muzeum oraz prelekcja przy kawie i słodkościach. wyjazd o godz. 11:30 z Palcu Św. Wojciecha.
  8. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie ś.p. Genowefę Bąk, Stanisława Szucin  ze Strzelna Klasztornego, pogrzeb we wtorek 25 marca, Msza Św. o godz. 11:00, pogrzeb o godz. 12:00 na starym cmentarzu  oraz Zofię Brzezińską ze Sławska Dolnego, pogrzeb w środę 26 marca, Msza Św. o godz. 11:00, pogrzeb o godz. 12:00 na starym cmentarzu. Te dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.