XXVII Niedziela Zwykła 5.09.2014 r.

1        Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00.

2        Nabożeństwa różańcowe pół godziny przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w modlitwach różańcowych.

3        We wtorek 7 października w naszej parafii opust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Dodatkowa Msza Święta o godz. 10:00. Suma Odpustowa o godz. 17:00 z procesją do 5 stacji tajemnic różańcowych. Proszę poczty sztandarowe, feretrony, chór oraz orkiestrę.

4        Spotkanie pierwszych i drugich klas Gimnazjalnych w tym miesiącu we wtorek o godz. 17:00 na uroczystościach odpustowych.

5        W środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek nabożeństwo ku czci  Krzyża Świętego.

6        Za tydzień 12 października – Dzień Papieski, zbiórka ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Na Mszy Świętej o godz. 11:30 spotkanie rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej.

7        Niedziela inwestycyjna będzie za dwa tygodnie 19 października.

8        11 października w sobotę odbędzie się tradycyjna pielgrzymka młodzieży do Markowic z okazji Dnia Papieskiego. Zbiórka o godz. 9:00. Szczegóły i zapisy na pielgrzymkę u katechetów. Proszę o uczestnictwo wszystkie klasy Gimnazjum, oraz młodzież szkół średnich.

9        Również w sobotę wyjazd Żywego Różańca do Markowic na dzień skupienia. wyjazd o godz. 9:30 z Palcu Św. Wojciecha.

10        Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Bardzo proszę o uporządkowanie grobów na naszych cmentarzach oraz uregulowaniu pokładnego.

11        W tym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Wiktorię Błochowiak, Bogusława Gałęzewskiego, Romana Drożdżyńskiego, Stanisławę Nowowiejską z ul. Dąbrowskiego, Msza Święta pogrzebowa w poniedziałek o godz. 11:00, pogrzeb o godz. 12:00 na starym cmentarzu. Te dusze i wszystkich wiernych zmarłych poleca my Miłosierdziu Bożemu.