Uroczystość Wszystkich Świętych, 1.11.2015 r.

1        Dziś 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 11:30 na starym cmentarzu procesja żałobna i po niej Msza św. za wszystkich wiernych zmarłych, a na nowym cmentarzu o godz. 13:00 procesja żałobna. Wieczorna Msza św. o godz. 18:00.

W Uroczystość Wszystkich Świętych zbiórka na cmentarzach do puszek   na Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie.

2        Jutro 2 listopada – Dzień Zaduszny –  modlimy się za Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy Św. o godz. 10:00 procesja żałobna w kościele.

3        Od jutra różaniec z wymieniankami za naszych zmarłych od godz. 17:30.

4        W biurze parafialnym przyjmujemy nowe wymienianki roczne i jednorazowe na miesiąc listopad, przyjmujemy również pokładne za naszych zmarłych (zmarli w roku 1995 i lat wcześniejszych).

5        Spotkanie i spowiedź dla klas V i VI Szkoły Podstawowej w czwartek o godz. 16:30.

6        Spotkanie i spowiedź dla klas IV Szkoły Podstawowej w piątek o godz. 16:30.

7        Klasy I i II Gimnazjum spotkania będą miały za tydzień.

8        W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 17:00 Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne.

9        Pierwszy piątek miesiąca, o godz. 10:00 Msza Święta za dusze w czyśćcu cierpiące, Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i Akt Oddania się Najświętszemu Sercu Bożemu. Po Mszy spotkanie Żywego Różańca na górnej sali muzealnej.

10        W pierwszą sobotę miesiąca po rannej Mszy Świętej Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i Akt oddania się Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. W tym dniu księża udają się do chorych.

11        We wtorek na godz. 16:30 zapraszamy dzieci Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami, które chciałyby śpiewać w chórku parafialnym. Zajęcia z dziećmi będzie prowadziła Pani Emilia Jackowska.

12        W tym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie, śp. Monikę Pietrzak. Tę dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.