XVI Niedziela Zwykła, 22.07.2018 r.

  1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Brygidę patronkę Europy, we wtorek św. Kingę, w środę św. Jakuba Apostoła, w czwartek św. Joachima i Annę rodziców NMP.
  2. W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do M.B.N.P., w piątek nabożeństwo ku czci Krzyża Świętego.
  3. Dziś po Mszy Świętej wieczornej spotkanie organizacyjne pieszej pielgrzymki:
  • Jeśli ktoś chciałby wesprzeć pielgrzymów pieszych i rowerowych, czy to finansowo czy też poprzez dary w postaci żywności lub wody może to uczynić w biurze parafialnym.
  • przyjmowanie żywności od pielgrzymów i wszystkich którzy chcieliby pielgrzymkę wesprzeć w piątek od godz. 15:00 do 17:30.
  • w biurze parafialnym można składać prośby i podziękowania do Matki Bożej Jasnogórskiej. Piesi pielgrzymi w tych intencjach będą modlić się u Stóp Matki Bożej Jasnogórskiej. 

     4. XXXV Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza w sobotę. Pielgrzymowanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11:00, po której nastąpi wymarsz na pielgrzymkowy szlak. Pielgrzymi zapraszają wszystkich do Wilczyna na koncert piosenki religijnej w na godz. 20:00 do sali Gminnego Ośrodka Kultury przy Rynku w Wilczynie.

    5. W środę wspomnienie św. Krzysztofa patrona Kierowców i podróżujących, po wieczornej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych, zapraszamy kierowców, rowerzystów i motocyklistów, ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są dla polskich misjonarzy na zakup pojazdów.

     6. Oddział  PTTK wspólnie  z parafią Św. Trójcy  organizują  pielgrzymkę rowerową . Pierwsza  grupa  Hel – Jasna  Góra, pozostali Strzelno – Jasna  Góra . Msza  św.   w dniu  27.07  o  godz. 7:00  dla  grupy z  Helu. W dniu  2.08  msza  św.  o godz. 7:00, po mszy  nastąpi wyjazd całej pielgrzymki. Spotkanie organizacyjne pielgrzymów rowerowych w piątek o godz. 19:00

     7. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Edmunda Stranc i śp. Aleksandrę Wieczorek. Te dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.

     8. Wszystkim Parafianom, Gościom odpoczywającym na wakacjach i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!