II Niedziela Adwentu 9.12.2018 r.

1. Dziś II niedziela miesiąca – składka przeznaczona na cele inwestycyjno- remontowe. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
2. Dzisiejsza niedziela jest dniem Pomocy Kościołowi na Wschodzie, przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.
3. Na Mszy Świętej o godz. 11:30 spotkanie rodziców i dzieci I-komunijnych i poświecenie medalików dla dzieci.
4. Trwają roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00. Zachęcamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie roratnim.
5. W środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek nabożeństwo do Krzyża Świętego.
6. W czwartek 13 dzień miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej Różaniec Fatimski. Jest to rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
7. W piątek o godz. 19:30 spotkanie duszpasterstwa młodzieży.
8. W tym tygodniu wspominamy: w czwartek św. Łucję, w piątek św. Jana od Krzyża.
9. Do skarbony pod chórem zbieramy ofiary dla najuboższych parafian na święta Bożego Narodzenia, natomiast w biurze parafialnym można nabywać opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.
10. W sobotę księża udają się do chorych, których prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.
11. W przyszłą niedzielę w godz. 7:45 – 12:45 Warsztat Terapii Zajęciowej „Radosne Serca” zaprasza na kiermasz świąteczny w salce obok biura parafialnego.
12. Szkoła Podstawowa z Oddz. Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie zaprasza w przyszłą niedzielę w godzinach od 15:30 do 18:00 na charytatywny festyn świąteczny. W programie między innymi: Przedstawienie Jasełkowe, wspólne dzielenie się opłatkiem, koncerty kolęd i pastorałek, loteria fantowa, pokaz stołów wigilijnych, kiermasz ozdób i dekoracji świątecznych oraz inne niespodzianki. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, szczególnie rodziny z dziećmi. Dochód z festynu przeznaczony jest na pomoc dla chorej uczennicy.
13. Klub Dobrego Rolnika zaprasza w sobotę o godz. 17:00 na spotkanie, którego tematem będzie: „Racjonalne użytkowanie gleb” oraz „Rola krzemu organicznego w innowacyjnym rolnictwie XXI wieku.
14. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Helenę Szydzik. Tę dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.