Strzelno, 6 marca 2022 r. 

 

Ogłoszenia parafialne na

 I Niedzielę Wielkiego Postu

 

  1. Dziś I Niedziela miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
  2. W Wielkim Poście:
  • We wszystkie niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
  • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:30, po Mszy św. nabożeństwo ku czci Krzyża Św.
  • Codziennie okazja do Spowiedzi Świętej przed Mszą św. (rano i wieczorem).
  • Do skarbony na końcu ławek zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, natomiast do skarbonki pod chórem ofiary dla najuboższych parafian na                Święta Wielkanocy.

3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitw w intencji misjonarzy, zbiórka do puszek na realizację projektów misyjnych w ramach dzieła pomocy Ad Gentes. Jest to 13-ty dzień miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej Różaniec Fatimski.
4. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:30 nastąpi poświęcenie książeczek dla dzieci I-komunijnych. Po Mszy Świętej katecheza dla dzieci i rodziców.
5. Za tydzień II niedziela miesiąca – składka na cele inwestycyjno – remontowe w naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
6. Próba przed Misterium Męki Pańskiej odbędzie sie w piątek o godz. 19:00 w Domu Kultury.
7. 1 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 18:00 po raz trzeci wyruszy z naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tym razem trasa będzie prowadzić do Wójcina przez Miradz i powrót przez Przyjezierze. Długość trasy ok. 33 km. Zapisy u ks. Daniela.
8. Na pomoc dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy zebraliśmy w naszej parafii 12 420 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary na ten cel. Pieniądze zostały już przekazane do Caritas.
9. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Barbarę Zielińską, śp. Józefa Nowaka, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek, Msza Święta o godz. 12:00, pogrzeb o godz. 13:00 na starym cmentarzu, śp. Bronisławę Dubicką, której pogrzeb odbędzie się w środę, Msza Święta o godz. 12:00, pogrzeb o godz. 13:00 na nowym cmentarzu. Te duszę i wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.

 

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, szczególnie wszystkim Paniom z okazji przypadającego we wtorek Dnia Kobiet życzymy opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.!