3 grudnia 2022 r. w porywający sposób o dziedziczeniu i spadkach, umowach i ich pułapkach, katastrofalnych skutkach niewiedzy prawnej, wadze partnerskich rozmów, drogach i bezdrożach negocjacji opowiadała mec. Monika Urbanek z Nowego Miasta Lubawskiego. W imieniu wojewody kujawsko-pomorskiego przyjechał do nas zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy Paweł Skonieczek, poruszając tematykę suszy w regionie, pytając  naszych rolników o ich doświadczenia i poropozycje zaradzenia temu niekorzystnemu zjawisku. Producentów urządzeń nawadniających i ciągników reprezentowali Michał Kamassa i Cyprian Tarczewski z orchowskiej firmy SM-AGRO. To wszystko w ramach Klubu Dobrego Rolnika w Strzelnie (Towarzystwa Czytelni Ludowych i Prymasowskiego Uniwersytetu Ludowego w Strzelnie PULS).

IMG_20221203_175527 kopia

                                                                                                                              (fot. Sławomir Tarczewski)