1. W minionym tygodniu gościliśmy trzy grupy pielgrzymów rowerowych na Jasną Górę. Dziękuję za spontaniczną pomoc w ich ugoszczeniu. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj (13 sierpnia) od godz. 11.00 do godz. 15.00 na terenie przy kościelnym gościć będziemy z warsztatami, zabawami, wystawami „Objazdowy Szlak Piastowski”. Oprócz niedzielnej Mszy św. przeżytej w kościele, będziemy mogli rodzinnie skorzystać z wielu atrakcji.
 3. Także dzisiaj przypada kolejny dzień fatimski. Tym razem nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o godz. 20.00 modlitwą różańcową w kościele, a następnie procesja fatimska, na placu przed kościołem, zakończona Apelem Jasnogórskim. Nabożeństwo fatimskie tego dnia przeżyjemy w intencji powołań do Służby Bożej z naszej parafii i za powołanych.
 4. Dzisiejsza niedziela to druga niedziela miesiąca. Dziękuję tym wszystkim, którzy pamiętali o składce inwestycyjnej. Bóg zapłać.
 5. We wtorek (15 sierpnia) przypada, Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwyczajowo nazywana Matki Bożej Zielnej. Msze św. tego dnia w porządku niedzielnym. Na zakończenie każdej Mszy św. święcenie ziół, kwiatów i owoców.
 6. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP obchodzimy Święto Wojska Polskiego i rocznicę „Cudu nad Wisłą”. W to narodowe święto prośmy Boga za wstawiennictwem Wniebowziętej Maryi o pokój, zgodę i pojednanie w naszej ojczyźnie. Udekorujmy nasze domy flagami Maryjnymi i narodowymi.
 7. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomocy dla Słowenii.
 8. Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzelnie informuje, że w dniach 16 i 17 sierpnia (środa, czwartek) w budynku hali sportowej w Strzelnie, przy ul. Topolowej (wejście z tyłu budynku), w godz. od 9.00 do 14.00, wydawana będzie żywność w ramach „Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej” dla osób i rodzin spełniających kryteria dochodowe do świadczeń z pomocy społecznej (które złożyły „skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej”).
 9. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
 10. Organizowana jest dekanalna pielgrzymka na beatyfikację rodziny Ulmów, która odbędzie się w Markowej (archidiecezja przemyska) 10 września 2023 r. Zapisy w biurze parafialnym.
 11. W okresie wakacyjnym zawieszamy Msze Św. w kaplicy w Łąkiem.
 12. Wszystkim Parafianom, Turystom i Gościom odpoczywającym na wakacjach oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
 13. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (15 sierpnia) – uroczystość Wniebowzięcia NMP; oraz wspominamy: w poniedziałek (14 sierpnia) – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera, męczennika; w czwartek (17 sierpnia) – św. Jacka, prezbitera;
 14. Zapraszam do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.

ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz