1. Do czwartku (25 stycznia) trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, swego Boga… a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27). W naszej wspólnocie parafialnej do tej modlitwy dołączamy odmawiając różaniec półgodziny przed ranną i przed wieczorną Mszą św.
2. Radość Bożego Narodzenia wraz z Bożym błogosławieństwem chcemy wnieść do naszych domów. Temu ma służyć coroczna kolęda. Plan kolędy:
  • poniedziałek (22 stycznia)
    • I ks., od 15.00, ulice: Spichrzowa, Ślusarska;
    • II ks., od 15.00, blok 21 na ul. Michelsona;
    • III ks. (proboszcz), od 10.00, Bławaty, Bławatki (od rodz. Wojciechowskiech do rodz. Mleczko)
  • wtorek (23 stycznia)
    • I ks., od 15.00, ul. Michelsona (nieparzyste), pl. Świętokrzyski
    • II ks., od 15.00, ulice: Michelsona (parzyste), św. Jakuba, Kasztanowa, szeregowiec, droga na Ciechrz, Morawskiego
    • III ks. (proboszcz), od 10.00: Bławaty, Bławatki, droga na Bławaty (od rodz. Synowiec, do rodz. Władysława Brajeckiego)
  • środa (24 stycznia)
    • I ks., od 15.00, ulice: Pogodna, Nowa, Lipowa, Krzyżowa, św. Andrzeja, Gazownia;
    • II ks., od 15.00, ul. Inowrocławska;
    • III ks. (proboszcz), od 9.00, Łąkie – wieś „kaplica”;
  • czwartek (25 stycznia)
    • I ks., od 15.00, ulice: Chabrowa, Makowa, Zbożowa, Elewatorowa, Kwiatowa;
    • II ks., od 15.00, ulice: Glinki, Szymborskiej, Wiosenna, Leśna, Szulczewskiego (do skrzyżowania), Ziemiowity;
    • III ks. (proboszcz) od 9.00, Łąkie – nowa droga;
  • piątek (26 stycznia) Kolęda na zgłoszenia od 15.00
  • sobota (27 stycznia)
    • I ks., od 11.00, ulice: od Leśniczówki do Szulczewskiego, Kurzabiela
    • II ks., od 11.00, ul. Ziemowity
    • III ks. (proboszcz), od godz. 10.00, Łąkie – wieś „domy przy Sołtysie”
3. W piątek (26 stycznia) o godz. 19.00, w sali nad kaplicą św. Barbary, odbędzie się kolejne spotkanie z biblistą z ks. prof. Mirosławem Jasinskim. Ksiądz profesor poprowadzi „praktyczną szkołę Słowa Bożego” ucząc nas Lectio Divina, jako pogłębionej metody czytania Pisma Świętego.
4. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
5. W tym tygodniu obchodzimy:
- w czwartek (25 stycznia) Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
oraz wspominamy:
- w środę (24 stycznia) św. Franciszka Salezego, biskupa, doktora Kościoła;
- w piątek (26 stycznia) św. Tymoteusza, biskupa i św. Tytusa, biskupa.
6. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Krystynę Latosińską. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.