1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zeszłą niedzielę na zbiórkę dla powodzian. Zebraliśmy 13 000 zł. To piękny i bardzo potrzebny gest. Pieniądze zostały przekazane na konto Caritas.
  2. Dzisiaj (29 września) parafia w Siedlimowie przeżywa swój parafialny odpust ku czci św. Michała Archanioła.
  3. W poniedziałek (30 września) o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów klas VIII i I ponadpodstawowych.
  4. We wtorek (1 października) po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które rozpoczynają Drogę do Komunii z Jezusem.
  5. Także od wtorku w naszej parafii rozpoczyna się kurs Alpha. W ramach tego kursu (w przeciągu 10 tygodni) organizowane będą spotkania przy wspólnym stole, oglądaniu filmów i rozmawianiu na ważne życiowe tematy. Chcący wziąć udział są proszeni o skontaktowanie z ks. Marcinem.
  6. We wtorek rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Natomiast w poniedziałek, w środę i w piątek o godz. 17.00 będą odprawiane nabożeństwa różańcowe ze szczególnym udziałem dzieci. W tym roku pragniemy na różańcu omadlać nasze siostry i naszych braci poszkodowanych w powodzi oraz tych którzy im pomagają.
  7. W czwartek (3 października) przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania i za powołanych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji po Mszy św. wieczornej do godz. 19.00. Do animowania tej modlitwy zapraszamy Parafialne Koło SWPK AG. Po modlitwie na probostwie spotkanie dla członków Stowarzyszenia.
  8. Także w czwartek o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania
  9. W piątek (4 października) obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a po niej spotkanie Żywego Różańca. Okazja do sakramentalnej spowiedzi półgodziny przed każdą Mszą św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. i adoracja w intencji pokoju na świecie do godz. 21.00.
  10. W sobotę (5 października), pierwsza sobota miesiąca, od godz. 6.30 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
  11. Przed nami Maryjny odpust różańcowy przeżywać go będziemy w przyszły poniedziałek (7 października). Mszy św. odprawianej o godz. 18.00 przewodniczyć będzie ks. dr Piotr Maniurka, „Złoty Jubilat”, emerytowany dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Opolu. Po Mszy św. o godz. 19.00 wyruszy procesja różańcowa (z uwagi na remont ul. Parkową); w modlitwę w tym roku włączają się przedstawiciele parafii naszego dekanatu. Tego dnia o godz. 17.00 dzieci klas III rozpoczynają swoją „Drogę do Komunii z Jezusem”.
  12. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
  13. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek (30 września) – św. Hieronima, prezbitera, doktora Kościoła; we wtorek (1 października) – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę, doktora Kościoła; w środę (2 października) – Świętych Aniołów Stróżów; w piątek (4 października) – św. Franciszka z Asyżu; w sobotę (5 października) – św. Faustynę Kowalską, dziewicę;
  14. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
  15. Zapraszamy do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.