1. Dzisiaj (13 października) obchodzimy XXIV Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa św. Jana Pawła II „Ewangelia starości i cierpienia”. Oprócz refleksji nad nauczaniem św. Jana Pawła II, będziemy kwestować na fundusz stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z okazji Dnia Papieskiego, pół godziny przed wieczorną Mszą św. (godz. 17.30), będziemy mogli wysłuchać koncertu organowego w wykonaniu Piotra Pawlika, studenta Akademii Muzycznej w Poznaniu.
  2. Także dzisiaj ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Z uwagi na niedzielny porządek nabożeństw zapraszamy na godz. 20.00 na różaniec fatimski, który poprowadzi ks. infuat prof. Mirosław Gogolik, dyrektor referatu duszpasterskiego Diecezji Bydgoskiej. Po różańcu fatimska procesja ze światłami przed kościołem, zakończona apelem Maryjnym.
  3. Dla osób potrzebujących pogłębionej spowiedzi dyżur w konfesjonale w niedzielne popołudnie dzisiaj i za tydzień od godz. 16.30 do godz. 18.00.
  4. W październiku znajdźmy czas na wspólnie przeżyty różaniec. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem niedzieli papieskiej. Natomiast w poniedziałek, w środę i w piątek o godz. 17.00 nabożeństwa różańcowe ze szczególnym udziałem dzieci. W tym roku na różańcu omadlamy nasze siostry i naszych braci poszkodowanych w powodzi oraz tych którzy im pomagają.
  5. W poniedziałek (14 października) obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci w szkołach podstawowych przeżywać będą swój dzień rekolekcyjny. We wtorek (15 października) o godz. 8.00 Msza św. rekolekcyjna dla SP „Michelson”, a o godz. 10.00 dla SP „Dałkowski”. Msze św. odbędą się na salach gimnastycznych. Dziękujemy Dyrekcjom szkół za udostępnienie tych przestrzeni, w których dzieci będą mogły przeżyć swój dzień rekolekcyjny, ponieważ dotarcie do kościoła jest utrudnione z uwagi na prowadzone prace remontowe pl. św. Wojciecha.
  6. W sobotę (19 października) Abp Stanisław Gądecki, nasz rodak, kończy 75 lat. Dziękujemy Bożej opatrzności za jego pasterską misję. Z tej okazji delegacja naszego miasta i parafii wraz z chórem Harmonia udaje się do Poznania z urodzinowymi życzeniami. 6 listopada przypadnie 75 rocznica chrztu ks. Arcybiskupa, którą będziemy świętować w naszym mieście i w naszym kościele z Poznańskimi Słowikami. O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie.
  7. 26 października organizowana jest pielgrzymka autokarowa „Szlakiem męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki z okazji 40 rocznicy męczeńskiej śmierci. Plan pielgrzymki: Bydgoszcz (kościół św. Polskich Braci Męczenników), Górsk, Włocławek (sanktuarium przy tamie), Budowa (Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej) oraz Kłóbki (Skansen). Koszt pielgrzymki 150 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
  8. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
  9. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek (18 października) – Święto św. Łukasza, Ewangelisty; oraz wspominamy: w poniedziałek (14 października) – bł. Radzima Gaudentego, biskupa, patrona naszej Archidiecezji; we wtorek (15 października) – św. Teresę z Avila, dziewicę, doktora Kościoła; w środę (16 października) – św. Jadwigę Śląską; w czwartek (17 października) – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa, męczennika; w sobotę (19 października) – bł. Jerzego Popiełuszkę, prezbitera, męczennika;
  10. W biurze parafialnym można składać wymienianki roczne i jednorazowe. Wymienianki roczne odmawiane będą przed każdą niedzielną Mszą św. Wymienianki jednorazowe we wskazany dzień, w oktawie modlitw za zmarłych, od 2 do 8 listopada oraz w każdy piątek listopada.
  11. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
  12. Zapraszamy do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.
  13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. Jana Kosmowskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.