I Niedziela Adwentu 1.12.2013 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Adwent – czas, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Po Mszy Św. o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00 – Pierwsza Niedziela miesiąca. Przybędą do nas Ojcowie Oblaci, którzy będą głosić Słowo Boże i rozprowadzać kalendarze misyjne.

2. Od jutra zaczynamy roraty w dni powszednie o godzinie 18:00. Zachęcamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie roratnim. Dzieci gromadzą się z lampionami w Kaplicy św. Barbary. Tradycyjnie biorą też udział w losowaniu figurki Matki Bożej, różańca i ołtarzyków Matki Bożej. Dzieci składają serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami w żłóbku.

3. W środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek nabożeństwo do Krzyża Świętego.

4. Spowiedź w tym tygodniu: w czwartek o godz. 16:30 Szkoła Podstawowa, w piątek o godz. 16:30 Gimnazjum.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca: Msza święta o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17:00, a po Mszy św. spotkanie Koła Powołaniowego. Po Mszy Św. wieczornej kolejne spotkanie Szkoły Słowa Bożego.

6. Pierwszy piątek miesiąca o godz. 10:00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i akt oddania się Sercu Bożemu. Po Mszy św. spotkanie Żywego Różańca i Honorowej Straży Serca Bożego.

7. W sobotę po rannej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i akt Oddania Niepokalanemu Sercu Maryi, w tym dniu księża udają się do chorych, których prosimy zgłaszać w biurze parafialnym, są to odwiedziny grudniowe, odwiedziny świąteczne będą ogłoszone później.

8. Klub Dobrego Rolnika zaprasza w najbliższą sobotę na godz. 17:00 w górnej sali muzealnej na spotkanie i wykład ,,Integrowana ochrona roślin w uprawach zbóż i rzepaku” – prof. dr Marek Korbas – Instytut Ochrony Roślin.

9. Do skarbony pod chórem zbieramy ofiary dla najuboższych parafian na święta Bożego Narodzenia, natomiast w biurze parafialnym można nabywać opłatki, kartki świąteczne oraz świece Caritas na stół wigilijny.

10. W tym tygodniu rozpoczynają się prace montażowe kolejnej części Ołtarza Głównego, zostaną przywrócone figury z górnej części ołtarza.

11. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Barbarę Gąsiorowską, Szczepana Frydrychowskiego, Teresę Późniak, Teresę Jankowiak – Msza Św. pogrzebowa we wtorek o godz. 11:00, pogrzeb o godz. 12:00 na starym cmentarzu, oraz Franciszka Nowaka z ul. Mickiewicza, pogrzeb w Siedlimowie. Te dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.