Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 24.11.2013 r.

  1. Dziś – Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata – zakończenie Roku Wiary. Na Mszy Św. o godz. 10:00 nastąpi uroczyste wyznanie wiary i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, po Mszy Św. dziękczynne Te Deum oraz wyniesienie Katechizmu Kościoła Katolickiego i Dokumentów Soboru Watykańskiego II, które były symbolem Roku Wiary.

  2. Do soboty codziennie różaniec z wymieniankami za naszych zmarłych od godz. 17:30.

  3. W środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek nabożeństwo do Krzyża Świętego.

  4. W biurze parafialnym przyjmujemy nowe wymienianki roczne, które będą czytane od I Niedzieli Adwentu, przyjmujemy również pokładane za naszych zmarłych (zmarli w roku 1993 i lat wcześniejszych).

  5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent – czas, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Po Mszy Św. o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00 – Pierwsza Niedziela miesiąca. Przybędą do nas Ojcowie Oblaci, którzy będą głosić Słowo Boże i rozprowadzać kalendarze misyjne.

  6. W sobotę katecheza dla szkół ponadgimnazjalnych, o godz. 10:00 kl. I, o godz. 11:00 kl. II, o godz. 12:00 kl. III.

  7. Roraty zaczynamy od poniedziałku za tydzień w dni powszednie o godzinie 18:00. Zachęcamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie roratnim. Dzieci gromadzą się z lampionami w Kaplicy św. Barbary. Tradycyjnie biorą też udział w losowaniu figurki Matki Bożej, różańca i ołtarzyków Matki Bożej. Dzieci składają serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami w żłóbku.

  8. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Kazimierę Gębicką, Czesława Romblewskiego, Waldemara Późniaka, Barbarę Gąsiorowską z Inowrocławia – Msza Św. pogrzebowa w środę o godz. 11:00, pogrzeb o godz. 12:00 na starym cmentarzu. Te dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.