III Niedziela Wielkanocna 10.04.2016 r.

 1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii gościmy Księdza Rektora Gnieźnieńskiego Seminarium Duchownego wraz z sześcioma klerykami.
 2. Dziś II niedziela miesiąca – na wszystkich mszach składka przeznaczona na cele inwestycyjne.
 3. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11:30 spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
 4. Po południu o godz. 16:30 odbędzie się koncert z okazji Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski. Wystąpią: chór Harmonia, męski zespół wokalny Tempus Clausum z Inowrocławia, zespół Lux Vera oraz zespół puzonów z orkiestry OSP w Strzelnie. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej uroczystości.
 5. We wtorek Dzień Pamięci Ofiar Katynia i Smoleńska o godz. 16:30 na starym cmentarzu przy Pomniku Katyńskim modlitwy i nabożeństwo żałobne. Prosimy o delegację ze sztandarami poszczególnych szkół, organizacji i przedstawicieli Gminy. Na zakończenie złożenie kwiatów pod pomnikiem.
 6. W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do M.B.N.P. (13-ty dzień miesiąca kwietnia – po Mszy Świętej wieczornej Różaniec Fatimski), w piątek nabożeństwo ku czci Krzyża Świętego.                                                                                                                               
 7.  Za tydzień w niedzielę 17 kwietnia o godz. 19:30 przywitamy symbole Światowych Dni Młodzieży. W programie spotkania: Koronka do Miłosierdzia Bożego, Droga Światła, adoracja krzyża, wspólny śpiew z zespołem Effetha z Kruszwicy. Zapraszamy wszystkich a szczególnie młodzież do uczestnictwa w tym spotkaniu.
 8.  Trwają zapisy młodzieży na autokarową pielgrzymkę do Gniezna na Odpust Św. Wojciecha. Do końca kwietnia można zapisać się na udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.
 9.  W zakrystii można pobrać formularze dla rodzin wyrażających chęć przyjęcia zagranicznych pielgrzymów z okazji Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy do otwartości i gościnności.
 10.  W czwartek 14 kwietnia o godz. 17:00 w Katedrze Gnieźnieńskiej rozpoczynają się ogólnopolskie obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski – Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem legata papieskiego, szczegóły uroczystości wywieszone są na plakatach.
 11.  W muzeum przyjmujemy zapisy na warsztaty rękodzieła – koronka szydełkowa oraz warsztaty wokalne (dzieci będą mogły się uczyć śpiewu i rytmiki z grą na instrumentach w chórku parafialnym, który prowadzi pani Emilia Jackowska). Warsztaty dofinansował Urząd Marszałkowski.