IV Niedziela Wielkanocna 17.04.2016 r.

 1. Dziś o godz. 19:30 przywitamy symbole Światowych Dni Młodzieży. W programie spotkania: Koronka do Miłosierdzia Bożego, Droga Światła, adoracja krzyża, wspólny śpiew z zespołem Effetha z Kruszwicy. Zapraszamy wszystkich a szczególnie młodzież do uczestnictwa w tym spotkaniu.

 2. Jutro o godz. 19:00 spotkanie pielgrzymów udających się w sobotę do Gniezna.

 3. W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do M.B.N.P., w piątek nabożeństwo ku czci Krzyża Świętego.

 4. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Szkoły Słowa Bożego.

 5. W przyszłą sobotę 23 kwietnia spotkania młodzieży ponadgimnazjalnej: o godz. 10:00 klasy I-sze i II-gie, natomiast o godz. 11:00 klasy III-cie – dla nich będzie to ostatnie spotkanie oraz zostaną wręczone zaświadczenia o ukończeniu przygotowania do życia w rodzinie.                                                                                                                              

 6. Do końca kwietnia można zapisać się na udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

 7. W zakrystii można pobrać formularze dla rodzin wyrażających chęć przyjęcia zagranicznych pielgrzymów z okazji Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy do otwartości i gościnności.

 8. W odpowiedzi na prośbę Papieża Franciszka w przyszłą niedziele odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

 9. 23 i 24 kwietnia w Gnieźnie odbędą się doroczne uroczystości odpustowe ku czci Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Szczegółowy program uroczystości wywieszony jest na plakatach.

 10.  W muzeum przyjmujemy zapisy na warsztaty rękodzieła – koronka szydełkowa oraz warsztaty wokalne (dzieci będą mogły się uczyć śpiewu i rytmiki z grą na instrumentach w chórku parafialnym, który prowadzi pani Emilia Jackowska). Warsztaty dofinansował Urząd Marszałkowski.

 11. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Andrzeja Tomaszewskiego oraz śp. Zenona Dzięgielewskiego z ul. Michelsona, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, Msza Święta o godz. 11:00, pogrzeb o godz. 12:00 na starym cmentarzu. Te dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.