V Niedziela Wielkanocna 24.04.2016 r.

 1. Dziś, w odpowiedzi na prośbę Papieża Franciszka, zbiórka ofiar do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

 2. W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do M.B.N.P., w piątek nabożeństwo ku czci Krzyża Świętego.

 3. Egzamin dla młodzieży klas III Gimnazjum przed bierzmowaniem we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

 4. Do końca kwietnia można zapisać się na udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

 5.  W zakrystii można pobrać formularze dla rodzin wyrażających chęć przyjęcia zagranicznych pielgrzymów z okazji Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy do otwartości i gościnności.

 6.  Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się nabożeństwa majowe, poświęcone Matce Najświętszej codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17:30. Proszę o uczestnictwo w nabożeństwach szczególnie dzieci i młodzieży. Codziennie będą się odbywały nabożeństwa na wsiach.

 7. Za dwa tygodnie w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej na Mszy Świętej o godz. 11:30. Zwracamy się z prośbą do parafian żeby wybrali inną godzinę Mszy Świętej aby umożliwić rodzicom i rodzinom dzieci I-szo Komunijnych wzięcie bezpośredniego udziału w uroczystości.

 8.  W muzeum przyjmujemy zapisy na warsztaty rękodzieła – koronka szydełkowa. We wtorek o godz. 16:00 rozpoczynają się warsztaty wokalne dla dzieci, zapraszamy tych, którzy chcieliby wziąć udział a nie zdążyli się jeszcze zapisać. Warsztaty dofinansował Urząd Marszałkowski.

 9. W piątek w muzeum o godz. 19:00 otwarcie wystawy fotograficznej z okazji 1050-lecia Chrztu Polski i 800-lecia Konsekracji Bazyliki Św. Trójcy „Portrety Władców Polan”. Projekt zrealizowała Grupa Widowisk Historycznych COMES z Gniezna, zapraszamy wszystkie organizacje, szkoły i wszystkich chętnych parafian. Wystawa potrwa do sierpnia.

 10. Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: 16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych. Wnioski można przesłać Pocztą, przez Internet lub osobiści w biurach powiatowych Agencji.

 11. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Jana Cichonia, śp. Jadwigę Śmiejkowska, śp. Teresę Głowacką, śp. Stefana Łuczaka z ul. Powst. Wlkp. 12a/4, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek 26 kwietnia, Msza Święta o godz. 14:00, pogrzeb o godz. 15:00 na starym cmentarzu. Te dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.