VI Niedziela Wielkanocna 1.05.2016 r.

 1. Od dziś rozpoczynają się nabożeństwa majowe, poświęcone Matce Najświętszej codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17:30. Proszę o uczestnictwo w nabożeństwach szczególnie dzieci i młodzieży. Codziennie będą się odbywały nabożeństwa na wsiach.
 2. We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – na Jasnej Górze Akt Oddania Polski Mate Bożej. Msze Święte według porządku niedzielnego, o godz. 11:30 uroczysta Msza Święte za Ojczyznę.
 3. Od poniedziałku do środy przypadają Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
 4. W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do M.B.N.P., w piątek nabożeństwo ku czci Krzyża Świętego.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:00 Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 10:00 Msza Święta za dusze w czyśccu cierpiące. Po Mszy Św. spotkanie żywego różańca. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca po rannej Mszy  Św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Księża udają się do chorych, których prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.
 8. W sobotę 7 maja o godz. 19:00 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie, połączona w wielbieniem i modlitwą wstawienniczą.
 9. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej na Mszy Świętej o godz. 11:30. Zwracamy się z prośbą do parafian żeby wybrali inną godzinę Mszy Świętej aby umożliwić rodzicom i rodzinom dzieci I-szo Komunijnych wzięcie bezpośredniego udziału w uroczystości. Spowiedź dla dzieci, rodziców i gości w piątek o godz. 16:30.
 10. Składka inwestycyjna będzie za dwa tygodnie 15 maja, natomiast przyszła niedziela z woli Ojca Świętego Franciszka dniem solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Ekwadorze – zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych.
 11. W dniach 14 i 15 maja w Inowrocławiu odbędą się rekolekcje charyzmatyczne, szczegóły na plakacie.
 12. Zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami do zobaczenia wystawy fotograficznej z okazji 1050-lecia Chrztu Polski i 800-lecia Konsekracji Bazyliki Św. Trójcy „Portrety Władców Polan”. Projekt zrealizowała Grupa Widowisk Historycznych COMES z Gniezna.
 13. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Stefana Łuczaka, oraz śp. Zbigniewa Śmigielskiego z Wybudowania Strzeleńskiego, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, Msza Święta o godz. 13:00, pogrzeb o godz. 14:00 na starym cmentarzu. Te dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.