V Niedziela Wielkiego Postu 2. 04.2017 r.

 1. Dziś zbieramy do puszek ofiary na przeszczep płuc dla Kingi Kędzierskiej z Młynic.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
 3. Do skarbony na końcu ławek zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, natomiast do skarbonki pod chórem ofiary dla najuboższych parafian na Święta Wielkanocy.
 4. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 19:00 spotkanie dla narzeczonych w górnej sali muzealnej. Za tydzień odbędzie się ostatnie spotkanie i wręczenie zaświadczeń.
 5. W Biurze Parafialnym i w kościele można już nabyć świece wielkanocne, tzw. Paschaliki. Jest to Nasza ofiara na rzecz najuboższych.
 6. Od poniedziałku do środy rozpoczynamy rekolekcje dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, natomiast w czwartek i piątek rekolekcje dla Zespołu Szkół. Od czwartku rozpoczną się również nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże będzie głosił Ojciec Michał Tomczak OMI – Oblat Maryi Niepokalanej, Socjusz nowicjatu na Świętym Krzyżu. Tradycyjnie o godz. 10:00 i 18:00 Msze Święte z nauką rekolekcyjną. W piątek po Mszy Świętej wieczornej Misterium Męki Pańskiej (nie ma w tym dniu drogi krzyżowej o godz. 17:30).W sobotę – dzień pojednania, spowiedź od godz. 9:00 do 11:30 oraz od godz. 14:30 do 17:00.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. O godz. 9:30 zgromadzimy się za kościołem Św. Prokopa, gdzie odbędzie się poświęcenie palm, następnie orszak wyruszy do Bazyliki Św. Trójcy gdzie o godz. 10:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta. Zapraszamy wszystkie szkoły, sołectwa i organizacje ze swoimi palmami.
 8. W sobotę o godz. 19:15 Msza Święta z intencją o uzdrowienie, wielbienie i modlitwa wstawiennicza.
 9. Za tydzień II niedziela miesiąca – składka przeznaczona na cele inwestycyjne.
 10.          5 kwietnia o godz. 17:00 odbędzie sie przymiarka alb.
 11. Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Strzelnie zaprasza na prezentację stołów Wielkanocnych w dniu 6 kwietnia o godz. 10:00 w Domu Kultury w Strzelnie.
 12. 8 kwietnia w godz. od 10:00 do 12:00 w Zespole Szkół w Strzelnie, przy ul. Kościuszki, oraz w Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Gimnazjalnej odbędą się Drzwi Otwarte.
 13. Warsztat Terapii Zajęciowej Radosne Serca z Bielic zaprasza za tydzień na kiermasz świąteczny od 7:45 do 12:45 w biurze parafialnym.