Niedziela Palmowa 9.04.2017 r.

1. Dziś niedziela palmowa – Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., natomiast o godz. 9:30 – gromadzimy się za kościołem Św. Prokopa, gdzie odbędzie sie poświęcenie palm i uroczysta procesja do Bazyliki Św. Trójcy.
  2. Dziś II niedziela miesiąca – składka inwestycyjna.
  3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
  4. Do skarbony na końcu ławek zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, natomiast do skarbonki pod chórem ofiary dla najuboższych parafian na Święta Wielkanocy.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, za ofiary na potrzeby kościoła w kopertach.
  6. Jutro, tj. Wielki Poniedziałek po rannej Mszy Świętej księża udają się do chorych.
  7. We wtorek o godz. 16:30 na starym cmentarzu modlitwy w rocznicę zbrodni katyńskiej.
  8. Droga Krzyżowa w środę o godz. 16:30.
  9. TRIDUUM SACRUM

Wielki Czwartek:pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu; dzień kapłański – w Katedrach poświęcenie Olejów Świętych.

O godz. 18:00 uroczysta Msza święta koncelebrowana Wieczerzy Pańskiej. W tej Mszy św. po homilii nastąpi obrzęd obmycia nóg. Po Mszy św. procesyjne przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, która w tym roku będzie w kaplicy Św. Restytuta, gdzie będziemy adorować ok. 1 godz.

• Od Wielkiego Czwartku będziemy rozprowadzać „Chlebki” św. Antoniego.

Wielki Piątek  obowiązuje post ścisły – od którego nie ma dyspensy. Od godz. 7:00 rano do 18:00 adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w kaplicy Św. Restytuta, będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. od godz. 7:00 do 22:00.

• O godz. 18:00 gromadzimy się w kościele na Uroczystej Liturgii Męki Pańskiej. Po Liturgii nastąpi adoracja Pana Jezusa w grobie:7:00 do 22:00  Spowiedź św. Przerwa 12:00-13:00, 20:00-20:30,
    • Gorzkie Żale – 3 części.
    • do 22:00 prywatna Adoracja.

W Wielki piątek rozpoczyna się Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, codziennie o godz. 15:00. W Wielki Piątek o godz. 15:00  odbędzie się droga krzyżowa.

Wielka  Sobota:

• 7:00 rano poświęcenie wody przed kościołem.
  • Spowiedź od 7:00-9:00
  • Od godz. 7:00 do 21:00 adoracja Pana Jezusa w grobie.
  • Poświęcenie potraw na wsiach rozpoczniemy od 9:30, zgłaszamy wioski do piątku w Biurze Parafialnym.
  • W kościele święcenie potraw w godz. nieparzystych (9:00-17:00).
  • Tradycyjnie w Wielką Sobotę zachowujemy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  • Liturgia Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego będzie o godz. 21:00 zakończona uroczystą procesją rezurekcyjną.

Wielkanoc: Rano o godz. 7:00 uroczysta procesja Zmartwychwstania ze Mszą św. O godz. 8:30 Mszy św. nie będzie.

Do 14 kwietnia trwać będzie nabór dzieci do Szkół Podstawowych. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariatach szkół: w Szkole Podstawowej przy ul. Kard. Wyszyńskiego oraz w nowo powstającej Szkole Podstawowej przy ul. Gimnazjalnej 17.
W Poniedziałek Wielkanocny wszystkie Msze św. tak jak w niedzielę. Zbiórka do puszek na KUL.
W tym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Barbarę Rzetelną, Zofię Namieślnik, Jerzego Palacz, Irenę Lewandowską. Te dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu