IV Niedziela Adwentu 24.12.2017 r.

  1. Dziś czwarta Niedziela Adwentu. Msze Święte do południa o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 11:30.
  2. Po południu o godz. 15:30 Msza Święta Wigilii Bożego Narodzenia a po Mszy Świętej poświęcenie Żłóbka. Zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami oraz osoby starsze.
  3. O północy Pasterka rozpoczynająca Uroczystość Bożego Narodzenia.
  4. Jutro Boże Narodzenia, nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:00, pozostałe Msze Święte według porządku niedzielnego.
  5. Wtorek w oktawie Narodzenia Pańskiego  – Święto Świętego Szczepana. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone na KUL. Nabożeństwo kolędowe przy żłóbku o godz. 16:00. Zapraszamy wszystkich do śpiewania kolęd.
  6. W przyszłą niedzielę 31 grudnia Niedziela Świętej Rodziny – zakończenie Starego Roku, o godz. 18:00 Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwy na zakończenie roku. Natomiast wieczorem o godz. 23:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja aż do godz. 24:00, zakończona błogosławieństwem.
  7. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej parafii. Od środy rozpoczynamy kolędę na wsiach.
  8. Dziękujemy Nadleśnictwu Miradz za choinki, Państwu Jackowskim za „gwiazdy betlejemskie”, oraz Państwu Ćwiklińskim za cyprysy.
  9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej z oddz. Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie oraz wszyscy organizatorzy składają serdeczne podziękowania ofiarodawcom, wszystkim uczestnikom Festynu Charytatywnego, którzy odpowiedzieli na nasz apel i bardzo licznie przybyli na Festyn w dniu 17 grudnia 2017 r., aby wesprzeć rodzinę, która znalazła się w trudnej sytuacji. Dziękujemy sponsorom, dzięki którym mogliśmy zaoferować atrakcyjne nagrody w loterii. Podczas Festynu zebrano 11.486 zł i 20 euro. Zebrane środki przekazano rodzinie.„Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – niech te słowa Jana Pawła II wyrażą naszą wdzięczność za to, że mieszkańcy tak ofiarnie odpowiedzieli na nasz apel i tak szczerze otworzyli serca na potrzeby drugiego człowieka.

 

Bóg z miłości do człowieka – grzesznika przychodzi na ziemię, by dać każdemu z nas miłość, pokój i nadzieję. Niech radosna nowina Narodzenia Bożego przynosi światło na  mroki, niech

miłość Boga uzdrawia  serca, a szczęściem, którego każdy z nas pragnie, niech będzie prawda o zbawieniu człowieka. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność.