II Niedziela Adwentu 10.12.2017.

1. Dziś II niedziela miesiąca – składka przeznaczona na cele inwestycyjno- remontowe. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem Pomocy Kościołowi na Wschodzie, przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

3. Na Mszy Świętej o godz. 11:30 spotkanie rodziców i dzieci I-komunijnych i poświecenie medalików dla dzieci.

4. Trwają roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00. Zachęcamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie roratnim. Roraty dla starszych we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7:00.

5. W środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek nabożeństwo do Krzyża Świętego.

6. W środę 13 dzień miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej Różaniec Fatimski. Jest to rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

7. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Szkoły Słowa Bożego.

8. W tym tygodniu wspominamy: w środę św. Łucję, w czwartek św. Jana od Krzyża.

9. Do skarbony pod chórem zbieramy ofiary dla najuboższych parafian na święta Bożego Narodzenia, natomiast w biurze parafialnym można nabywać opłatki, kartki świąteczne oraz świece Caritas na stół wigilijny. Można również odbierać „Tytki Miłosierdzia” jako pomoc dla najuboższych.

10. W przyszły poniedziałek 18 grudnia księża udają sie do chorych, których prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.

11. Dziś o godz. 15:30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jeziorach Wielkich odbędzie się XII Powiatowy Przegląd Stołów Wigilijnych.

12. W sobotę 16 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się koncert świąteczny „Święty czas” w wykonaniu połączonych chórów dziecięcych i młodzieżowych ze szkół w Czernikowie, Lochowie, Wronowach i Bydgoszczy, oraz chór i orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu.

13. W przyszłą niedzielę w godz. 7:45 – 12:45 Warsztat Terapii Zajęciowej „Radosne Serca” zaprasza na kiermasz świąteczny w salce obok biura parafialnego.

14. Szkoła Podstawowo z oddz. Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie zaprasza w przyszłą niedzielę w godzinach od 15:30 do 18:00 na dobroczynny kiermasz świąteczny. W programie między innymi: Przedstawienie Jasełkowe, wspólne dzielenie się opłatkiem, koncerty kolęd i pastorałek w wykonaniu młodych artystów, zespołów i orkiestr, loteria fantowa, pokaz stołów wigilijnych, kiermasz choinek, ozdób i dekoracji świątecznych oraz inne niespodzianki. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, szczególnie rodziny z dziećmi.

15. Klub Dobrego Rolnika zaprasza w sobotę o godz. 17:00 na spotkanie – Tworzenie i funkcjonowanie grup operacyjnych na rzecz innowacyjności w rolnictwie.

16. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Irenę Lasocką oraz śp. Janinę Wawrzyniak. Te dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.