XIV Niedziela Zwykła 7.07.2013

  1. Dziś doroczny odpust ku czci Matki Bożej – Pani Kujaw w Markowicach. O godz. 8:30 tradycyjnie wychodzi piesza pielgrzymka do Markowic. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w pielgrzymce. Za tydzień 14 lipca o godz. 15:00 odpust dla chorych, z Placu Św. Wojciecha o godz. 14:30 wyjedzie autokar, zapraszamy wszystkich chętnych do wyjazdu.
  2. W okresie letnim Biuro Parafialne będzie czynne od godz. 10:00-11:00 i od 16:00-17:00.
  3. W sobotę 13-ty dzień miesiąca, o godz. 20:30 Różaniec Fatimski, modlimy się za Ojca Świętego, Kościół i naszą Ojczyznę. Po różańcu procesja z figurą Matki Bożej.
  4. Przyjmujemy zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 28 lipca – 6 sierpnia, w tym roku jest to szczególny jubileusz XXX-lecia pielgrzymki. Zachęcamy młodzież gimnazjalną i szkół średnich oraz starszych do takiej formy rekolekcji w drodze. Prosimy o dokonywanie wpłat osób, które zapisały się na pielgrzymkę autokarową. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć pielgrzymów, czy to finansowo czy też poprzez dary w postaci żywności lub wody może to uczynić w biurze parafialnym.
  5. Dziś witamy w naszej parafii Księdza Wojciecha, życzymy Błogosławieństwa Bożego i Światła Ducha Świętego w dalszej pracy duszpasterskiej w naszej parafii.
  6. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Jana Szyszka ze Sławska Dolnego, którego pogrzeb odbędzie sie w poniedziałek 8 lipca, Msza Św. o godz. 11:00, pogrzeb o godz. 12:00 na starym cmentarzu oraz śp. Jerzego Budkiewicza pochodzącego z Poznania, mieszkającego na ul. Kolejowej, pogrzeb we wtorek 8 lipca, Msza Św. o godz. 14:00, pogrzeb o godz. 15:00 na starym cmentarzu. Te dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.