II Niedziela Wielkiego Postu, 17.03.2019 r.

1.   Dziś dzień modlitw w intencji misjonarzy, przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjonarzom „Ad Gentes”.

2.   Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.

3.   W środę Droga Krzyżowa dla Dzieci i Młodzieży o godz. 16:30.

4.   Droga Krzyżowa dla ogółu parafian w piątek o godz. 17:30.

5.   Do skarbony na końcu ławek zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, natomiast do skarbonki pod chórem ofiary dla najuboższych parafian na Święta Wielkanocy.

6.   We wtorek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.

7.   W czwartek o godz. 19:00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

8.   W czwartek o godz. 16:30 w Domu Kultury odbędzie się próba do Misterium Męki Pańskiej.

9.   W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 19:00 katechezy dla narzeczonych.

10.     W piątek 5 kwietnia Mszą Świętą o godz. 21:00 rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa do Pakości i z powrotem. Długość trasy 45 km. Informacje i zapisy u ks. Daniela.

11.     Parafia i muzeum ogłaszają Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci w wieku 7-15 lat z okazji I rocznicy nadania tytułu Pomnika Historii dla naszych zabytków przez Prezydenta Rzeczypospolitej. Prace konkursowe można zgłaszać do 16 kwietnia, szczegóły o konkursie znajdują się w szkołach, prasie, internecie oraz u Pana Damiana.

12.     Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelnie zaprasza w piątek w godz. od 17:00 do 19:00 na festyn „Wiosna, ach to Ty”. W programie między innymi: zawody sportowe, występy artystyczne, zwiedzanie szkoły, loteria fantowa  i wiele innych atrakcji.

13.     Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strzelnie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie zapraszają na Koncert Laureatów Konkursu Recytatorskiego Strofki i nutki, który odbędzie się dzisiaj w Sali MGOKiR (ul. Gimnazjalna) o godzinie 15.00. Zaprezentuje się ponad 30 najlepszych przez komisję recytatorów spośród ponad 100 zgłoszonych uczestników. Najmłodsi uczestnicy to uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej, najstarsi to dorośli.

14.     Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Młodzież Zespołu Szkół w Mogilnie zapraszają uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych na „drzwi otwarte” w dniu 23 marca od godz. 9:00 do 14:00 w budynku szkoły w Mogilnie przy ul. Dworcowej

 

15.     W tym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Krystynę Rawicz Jasińską, której pogrzeb odbędzie się we wtorek, Msza Święta o godz. 13:00, pogrzeb o godz. 14:00 na starym cmentarzu, śp. Mieczysławę Harasimowicz, której pogrzeb odbedzie się w środę, Msza Święta o godz. 14:00, pogrzeb o godz. 15:00 na starym cmentarzu. Tę duszę i wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.

1.Dziś dzień modlitw w intencji misjonarzy, przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjonarzom „Ad Gentes”.

2.Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.

3.W środę Droga Krzyżowa dla Dzieci i Młodzieży o godz. 16:30.

4.Droga Krzyżowa dla ogółu parafian w piątek o godz. 17:30.

5.Do skarbony na końcu ławek zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, natomiast do skarbonki pod chórem ofiary dla najuboższych parafian na Święta Wielkanocy.

6.We wtorek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.

7.W czwartek o godz. 19:00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

8.W czwartek o godz. 16:30 w Domu Kultury odbędzie się próba do Misterium Męki Pańskiej.

9.W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 19:00 katechezy dla narzeczonych.

10.             W piątek 5 kwietnia Mszą Świętą o godz. 21:00 rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa do Pakości i z powrotem. Długość trasy 45 km. Informacje i zapisy u ks. Daniela.

11.             Parafia i muzeum ogłaszają Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci w wieku 7-15 lat z okazji I rocznicy nadania tytułu Pomnika Historii dla naszych zabytków przez Prezydenta Rzeczypospolitej. Prace konkursowe można zgłaszać do 16 kwietnia, szczegóły o konkursie znajdują się w szkołach, prasie, internecie oraz u Pana Damiana.

12.             Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelnie zaprasza w piątek w godz. od 17:00 do 19:00 na festyn „Wiosna, ach to Ty”. W programie między innymi: zawody sportowe, występy artystyczne, zwiedzanie szkoły, loteria fantowa  i wiele innych atrakcji.

13.             Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strzelnie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie zapraszają na Koncert Laureatów Konkursu Recytatorskiego Strofki i nutki, który odbędzie się dzisiaj w Sali MGOKiR (ul. Gimnazjalna) o godzinie 15.00. Zaprezentuje się ponad 30 najlepszych przez komisję recytatorów spośród ponad 100 zgłoszonych uczestników. Najmłodsi uczestnicy to uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej, najstarsi to dorośli.

14.             Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Młodzież Zespołu Szkół w Mogilnie zapraszają uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych na „drzwi otwarte” w dniu 23 marca od godz. 9:00 do 14:00 w budynku szkoły w Mogilnie przy ul. Dworcowej

15.             W tym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Krystynę Rawicz Jasińską, której pogrzeb odbędzie się we wtorek, Msza Święta o godz. 13:00, pogrzeb o godz. 14:00 na starym cmentarzu, śp. Mieczysławę Harasimowicz, której pogrzeb odbedzie się w środę, Msza Święta o godz. 14:00, pogrzeb o godz. 15:00 na starym cmentarzu. Tę duszę i wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.