IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019 r.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
 2. W środę Droga Krzyżowa dla Dzieci i Młodzieży o godz. 16:30.
 3. Droga Krzyżowa dla ogółu parafian w piątek o godz. 17:30.
 4. Do skarbony na końcu ławek zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, natomiast do skarbonki pod chórem ofiary dla najuboższych parafian na Święta Wielkanocy.
 5. W biurze parafialnym można nabywać „paschaliki” na Liturgię Wigilii Paschalnej.
 6. W piątek Mszą Świętą o godz. 21:00 rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa do Pakości i z powrotem. Długość trasy 51 km. Zapisy do środy u Ks. Daniela. W środę o godz. 19:00 spotkanie organizacyjne dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Potrzebujemy chętnej osoby, która nie może pieszo wziąć udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej a chciałaby się włączyć do technicznego zabezpieczenia trasy.
 7. Próba przed Misterium Męki Pańskiej we wtorek o godz. 19:00 w Domu Kultury.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
 9. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca, o godz. 10:00 Msza Święta za dusze w czyśćcu cierpiące, po Mszy Świętej spotkanie żywego różańca. Nie ma w tym dniu spowiedzi dla dzieci i młodzieży ponieważ będzie spowiedź przed Wielkanocą.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Akt oddania się Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Ks. Proboszcz i Ks. Marcin udają się do chorych, Ks. Daniel uda się do chorych tydzień później. Jest to już spowiedź wielkanocna.
 11. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 19:00 katechezy dla narzeczonych.
 12. Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Wojciecha Śmieleckiego z Gniezna ,,Śladami św. Wojciecha - Miejsca jego kultu na przestrzeni wieków” (wernisaż 5 kwietnia po Mszy św. ok godz. 19tej w Skarbczyku, wystawa potrwa do 23 kwietnia).
 13. Dyrekcja Zespołu Szkół w Strzelnie zaprasza uczniów klas ósmych i trzecich Gimnazjum na „drzwi otwarte” 6 kwietnia w godzinach od 12:00 do 14:00 w placówkach przy ul. Kościuszki 15 oraz Gimnazjalnej 7.
 14. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Bronisławę Głodek. Tę duszę i wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.