W związku z wydanym w dniu 25 marca br Rozporządzeniem Księdza Prymasa informujemy:

Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych w liturgii nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób, wyłączając z tej liczby osoby sprawujące posługę.

Ze względu na powyższy przepis liturgię należy sprawować przy zaangażowaniu minimalnej liczby posługujących.

Ponieważ wypełnienie tych zaleceń będzie stwarzało trudności, co jest zrozumiałe, zarządzam, aby Msze Święte były sprawowane bez udziału innych wiernych, a jedynie z uczestnictwem osób związanych z intencją danej Mszy Świętej (maksymalnie 5 osób). Dlatego bardzo proszę wszystkie osoby, które intencji Mszy Świętej nie zamawiały, ani nie są z nią związane, aby do dnia 11 kwietnia 2020 r. w Mszach Świętych nie uczestniczyły, dając w ten sposób pierwszeństwo ofiarodawcom i ich bliskim. 

Do dnia 11 kwietnia 2020 r. nie można organizować w kościołach uroczystych adoracji Najświętszego Sakramentu. 

Odwołujemy Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek i Gorzkich Żali  w niedzielę, Nowennę w środę i Nabożeństwo ku Czci Krzyża Świętego w piątek.

Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Jak długo szkoły pozostaną zamknięte, a dzieci będą musiały przebywać w domach, nie będą dla nich organizowane żadne zajęcia w parafiach.

Dopiero po zmianie decyzji władz państwowych będzie możliwe podanie dalszych wskazań co do organizowania I Komunii Świętej i Bierzmowania.

Pełna treść Rozporządzenie dostępna jest na stronie internetowej Archidiecezji Gnieźnieńskiej.