1. Dziś Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. O godz. 9:30 zgromadzimy się na rynku, gdzie odbędzie się poświęcenie palm, następnie orszak wyruszy do Bazyliki Św. Trójcy gdzie o godz. 10:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta. Jest to druga niedziela miesiąca – składka przeznaczona na cele inwestycyjno – remontowe. Okazja do spowiedzi od godz. 16:30 do 18:00

  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.

  3. Księża do chorych udadzą się w Wielki Piątek od godz. 8:00.

  4. We wtorek o godz. 18:30 spotkanie kandydatów do bierzmowania klas I szkół średnich. Obecność obowiązkowa.

  5. W środę o godz. 13:00 modlitwy przy Pomniku Katyńskim w rocznicę zbrodni katyńskiej.

  6. W środę po Mszy Świętej wieczornej Różaniec Fatimski.

  7. Zbiórka LSO w sobotę o godz. 12:00.

  8. TRIDUUM SACRUM

    Wielki Czwartek:pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu; dzień kapłański – w Katedrach poświęcenie Olejów Świętych. O godz. 18:00 uroczysta Msza święta Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. procesyjne przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, gdzie będziemy adorować ok. 1 godz.

    Wielki Piątek  obowiązuje post ścisły – od którego nie ma dyspensy. Od godz. 7:00 rano do 18:00 adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. od godz. 19:30 do 21:00. O godz. 18:00 gromadzimy się w kościele na Uroczystej Liturgii Męki Pańskiej. Po Liturgii nastąpi adoracja Pana Jezusa w grobie: Gorzkie Żale – 3 części, do 21:00 prywatna Adoracja. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, codziennie o godz. 15:00.

    Wielka  Sobota: Poświęcenie potraw na wsiach rozpoczniemy od 9:00, zgłaszamy wioski do piątku w    Biurze Parafialnym.W kościele święcenie potraw w godz. nieparzystych (9:00-15:00).Tradycyjnie w Wielką Sobotę zachowujemy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.Liturgia Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego będzie o godz. 20:00 zakończona          uroczystą procesją rezurekcyjną.

    Wielkanoc: Rano o godz. 7:00 uroczysta procesja Zmartwychwstania oraz Msza Święta. O       godz. 8:30 Mszy św. nie będzie.

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Misterium Męki Pańskiej. Szczególnie dziękujemy wszystkim aktorom oraz Dyrektorowi Domu Kultury Panu Pawłowi Gębali, Panu Karolowi Rakoniewskiemu, Pani Lidii Chudzińskiej, Pani Anecie Skoniecznej, Panu Markowi Urbanowi.

10. Zgodnie z Dekretem Księdza Prymasa Ksiądz Proboszcz pełni posługę w Wylatowie do czerwca br. Zaistniała konieczność posługi duszpasterskiej w parafii w Wójcinie ponieważ Ksiądz Proboszcz Stefan Łątka musi pozostać w szpitalu i czeka go trudna operacja kardiologiczna, dlatego zmuszeni jesteśmy zawiesić odprawianie Mszy Świętych w Kaplicy w Łąkiem.

11. 24 kwietnia organizowany jest wyjazd na Odpust św. Wojciecha do Gniezna, w czasie którego powitamy w naszej Archidiecezji obraz Matki Bożej. Zapisy w biurze parafialnym do soboty.

12. Od poniedziałku na terenie parafii gościć będziemy 4-osobową rodzinę z Ukrainy. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć uchodźców może to uczynić w biurze parafialnym.