1. Trwa miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości oraz czas dobrowolnej abstynencji.  
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę św. Bartłomieja, w piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej, w sobotę św. Moniki
  3.  Zbliża się czas Nawiedzenia naszej Parafii przez Matkę Bożą w znaku Jasnogórskiej Ikony. Przygotujmy się do tego wyjątkowego wydarzenia. Weźmy udział w rekolekcjach, zaplanujmy sobie czas na modlitwę i spowiedź. Prosimy o przystrojenie naszych domów i ulic oraz zaplanowanie sobie czasu na wydarzenia modlitewne związane z Nawiedzeniem. Na powitanie Matki Bożej w czwartek 08 września i pożegnanie w piątek 09 września zapraszamy wszystkich mieszkańców parafii. Szczegółowy plan rekolekcji (03-07 września) oraz Nawiedzenia podamy za tydzień.
  4. W Bibliotece Miejskiej są do nabycia plakaty do ustrojenia okien na czas Nawiedzenia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
  5. Za tydzień 28 sierpnia odbędą się Dożynki Gminno-Parafialne.
  6. Zbiórka delegacji o godz. 11:00 na Rynku, gdzie odbędzie się poświęcenie wieńców dożynkowych i procesja do Kościoła na Uroczysta Mszę Świętą Dziękczynną za tegoroczne zbiory. Następnie o godz. 13.00 część artystyczna na Rynku.
  7. Burmistrz Strzelna zaprasza na II Festiwal Czekolady w Strzelnie oraz Dożynki. Wszystkie szczegóły znajdują się na plakatach i w internecie.
  8. Pogrzebem katolickim pożegnaliśmy|: śp. Tadeusza Rogackiego.   Zmarła śp. Henryka Lutecka. Msza Św. we wtorek o godz. 10.00, pogrzeb na   starym cmentarzu o godz.11.00. Wieczny odpoczynek…
  9. W związku z ujawniającymi się negatywnymi zjawiskami, przejawiającymi się mi. in. w publicznych atakach na osoby wierzące i sprawujące kult religijny oraz  profanowaniu świątyń Ustawodawca chce znowelizować art. 195 k.k. Wobec tego rozpoczęto inicjatywę obywatelską, która ma na celu wprowadzenie takiej regulacji w polskim prawie karnym, aby skuteczniej ochronić ludzi wierzących. W związku z powyższym można na wykazie obywatelskim w kancelarii parafialnej lub w zakrystii składać podpisy pod tą inicjatywą.           
  10. Polecamy „Przewodnik katolicki”. 
  11.  Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu.

                                                    Szczęść Boże!