1. Dziś dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne zbiory – tradycyjne Dożynki.
 2. W czwartek 1 września rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. na rozpoczęcie roku o godz. 8:00, poświęcenie tornistrów dla dzieci klas pierwszych na Mszy Świętej o godz. 18:00. W tym dniu modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny w rocznicę wybuchu II wojny światowej.
 3. Spotkanie katechetów 1 września, po Mszy wieczornej.
 4. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca o godz. 17:30. Zapraszamy również wszystkich uczniów.
 5. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 10:00 Msza Święta za dusze w czyśćcu cierpiące i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy Świętej spotkanie Żywego Różańca.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6:30 Różaniec i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Księża udają się w tym dniu do chorych.
 7. Za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy Świętej.
 8. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej, księdza kleryka Kamila Świątka, który będzie odbywał miesięczną praktykę duszpasterską. Życzymy wielu łask Bożych.
 9. W biurze parafialnym do nabycia książka ks. Janusza Popowskiego o Nawiedzeniu z 1978 roku w dawnym dekanacie Kruszwickim. Jest tam mowa o obecnych prawie wszystkich  parafiach z dekanatu Strzeleńskiego.
 10. Zbliża się czas Nawiedzenia naszej Parafii przez Matkę Bożą w znaku Jasnogórskiej Ikony. Przygotujmy się do tego wyjątkowego wydarzenia. Weźmy udział w rekolekcjach, zaplanujmy sobie czas na modlitwę i spowiedź. Prosimy o przystrojenie naszych domów i ulic (już na czas rekolekcji) oraz zaplanowanie sobie czasu na wydarzenia modlitewne związane z Nawiedzeniem. Powitanie Matki Bożej obędzie się w czwartek 08 września o 17:30 na Rynku – zapraszamy wszystkich mieszkańców parafii do uczestnictwa. Transmisja powitania oraz uroczystej mszy świętej rozpoczynającej nawiedzenie na stronie FB naszej parafii, portalu StrzelnoOnline, TerazStrzelno oraz profilu Domu Kultury w Strzelnie.
 11. Szczegółowy plan rekolekcji oraz Nawiedzenia wydrukowany jest w specjalnym folderze  do wzięcia przy wyjściu z kościoła.
 12. W Bibliotece Miejskiej są do nabycia plakaty do ustrojenia okien na czas Nawiedzenia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
 13. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11:00. Po nim spotkanie osób zaangażowanych w powitanie obrazu Matki Bożej o godz. 11:30.
 14. Pogrzebem katolickim pożegnaliśmy: śp. Kazimierę Majewską, śp. Roberta Pruczkowskiego. Wieczny odpoczynek…
 15. Za tydzień podczas wszystkich Mszy niedzielnych nauki rekolekcyjne przed Nawiedzeniem głosić będzie paulin z klasztoru w Warszawie, ojciec Mateusz Walczak.
 16. Wszystkim życzymy opieki Matki Bożej w nowym tygodniu.

Szczęść Boże!

Ulotka_A4doDL_wC_pion_zewn_v1_prew

 

Ulotka_A4doDL_wC_pion_wn_v1_prew