1. W Gnieźnie trwają uroczystości ku czci św. Wojciecha, głównego patrona Polski i archidiecezji. Szczegółowy plan uroczystości na stronie naszej archidiecezji i na plakacie. W dniu imienin ks. abp. Wojciecha Polaka – Prymasa Polski otoczmy naszego Pasterza serdeczną modlitwą. Pamiętajmy także o Solenizancie, ks. kan. Jerzym. Módlmy się również o powrót do zdrowia dla za ks. Proboszcza Krzysztofa przebywającego na zwolnieniu lekarskim.  
  2. Dzisiejszą niedzielą jako Biblijną rozpoczynamy obchód Tygodnia Biblijnego. Zachęcamy do prywatnej lektury Pisma Świętego w naszych domach.
  3. Przyszła niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania.   
  4. Jutro (poniedziałek) obchodzimy liturgiczną uroczystość Św. Wojciecha. W sobotę przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej. Jest to także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.             
  5. Nabożeństwa w tygodniu, po wieczornej Mszy św.: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża św.
  6. Z czwartku na piątek gościliśmy w naszej parafii pieszą pielgrzymkę z Kruszwicy udającą się na uroczystości odpustowe do Gniezna. Dziękujemy mieszkańcom wsi Łąkie za ugoszczenie pątników śniadaniem.   
  7. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania krzyża na Placu Świętokrzyskim. Przy tej okazji mamy prośbę do naszych Drogich Parafian abyśmy wspólnymi siłami dbali o kapliczki i przydrożne krzyże znajdujące się na terenie naszej parafii. 
  8. Młodzież biorącą udział w Misterium Męki Pańskiej, zapraszamy w czwartek na 19:00 do Domu Kultury.        
  9. Jest do nabycia prasa religijna – „Przewodnik katolicki”.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. +Halinę Pankowską, +Anastazję Zboińską, +Kazimierę Arendt-Jeske oraz +Janinę Białęcką. Te dusze i wszystkich wiernych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu!