1. Dziękujemy za zrozumienie i ofiarność okazaną w ubiegłą niedzielę podczas składki inwestycyjnej. Bóg zapłać.
  2. Cieszymy się, że nasza parafia zakwalifikowała się na dotacje z Funduszu Odbudowy oraz z Funduszu Urzędu Marszałkowskiego, dzięki czemu zostanie przeprowadzona konserwacja i restauracja ołtarza Matki Bożej oraz zostanie założona instalacja przeciwpożarowa w kościele.
  3. Trwają zapisy na 40 jubileuszową pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę grupy promienistej ze Strzelna (w biurze parafialnym bądź u ks. Daniela). W piątek (21 lipca) o godz. 19.00 w kościele parafialnym obowiązkowe spotkanie dla pielgrzymów. Na Jasną Górę udaje się także z naszej parafii pielgrzymka rowerowa. W tym roku zapisy są już zamknięte. Prosimy o wsparcie i pomoc w tych ważnych dla naszej parafii wydarzeniach religijnych. Można dołączyć do pielgrzymki autokarowej na powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze. Wyjazd ze Strzelna 4 sierpnia o godz. 15.30, powrót z Częstochowy do Strzelna 5 sierpnia w godzinach wieczornych. Koszt pielgrzymki autokarowej z noclegiem 110 zł.
  4. Organizowana jest także dekanalna pielgrzymka na beatyfikację rodziny Ulmów, która odbędzie się w Markowej (archidiecezja przemyska) 10 września 2023 r. Szczegółowy plan zostanie przedstawiony do końca lipca.
  5. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
  6. W okresie wakacyjnym zawieszamy Msze Św. w kaplicy w Łąkiem.
  7. W tym tygodniu obchodzimy: w sobotę (22 lipca) – Święto św. Marii Magdaleny, Apostołki Apostołów, która jako pierwsza doświadczyła radości zmartwychwstania Chrystusa. Niech modli się dla nas o światłe oczy serca.
  8. Wszystkim Parafianom, Turystom i Gościom odpoczywającym na wakacjach oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
  9. Zapraszamy do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.

ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz