1. Dziękujemy za wszelką życzliwość i zaangażowanie, które okazaliśmy z okazji uroczystego wprowadzenia w urząd nowego proboszcza naszej parafii. Niech Pan wszystkim błogosławi.
 2. W II niedzielę miesiąca – składkę przeznaczamy na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. We wtorek (11 lipca) obchodzimy święto św. Benedykta, patrona Europy. Zapraszamy na godz. 15.00 do kościoła parafialnego na modlitwę o pokój w Europie koronką do Bożego Miłosierdzia.
 4. W czwartek (13 lipca) przypada kolejny Dzień Fatimski. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie połączone z procesją ze świecami przed kościołem.
 5. W piątek (14 lipca) przypada dzień św. patrona prymasa seniora Abpa Henryka J. Muszyńskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 6. Trwają zapisy na 40 jubileuszową pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę grupy promienistej ze Strzelna (w biurze parafialnym bądź u ks. Daniela). Na Jasną Górę udaje się także z naszej parafii pielgrzymka rowerowa. Prosimy o wsparcie i pomoc w tych ważnych dla naszej parafii wydarzeniach religijnych.
 7. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
 8. W okresie wakacyjnym zawieszamy Msze Św. w kaplicy w Łąkiem.
 9. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek (11 lipca) – św. Benedykta, opata, patrona Europy;

oraz wspominamy:

 • w środę (12 lipca) – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa, męczennika;
 • w czwartek (13 lipca) – św.św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
 • w sobotę (15 lipca) – św. Bonawenturę, biskupa, doktora Kościoła;
 1. Wszystkim Parafianom, Turystom i Gościom odpoczywającym na wakacjach oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
 2. Zapraszamy do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.
 3. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Barbarę Kosoń oraz śp. +Mariana Kasprzyka. Te dusze jak i wszystkich zmarłych, polecamy miłosierdziu Bożemu.

ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz