1. Za nami odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie w jego przebieg.
 2. W październiku znajdźmy czas na wspólnie przeżyty różaniec. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30. Natomiast w poniedziałek, w środę i w piątek o godz. 17.00 odprawiane są nabożeństwa różańcowe ze szczególnym udziałem dzieci. W tym roku na nabożeństwach różańcowych inspirować nas będzie błogosławiona Rodzina Ulmów.
 3. W piątek (13 października) obchodzimy w tym roku ostatni dzień fatimski, dlatego nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30. Spotkajmy się na nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami o godz. 20.00. Modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim w intencji ojczyzny.
 4. Także w piątek (13 października) uczniowie naszych szkół podstawowych przeżywać będą swój dzień rekolekcyjny na Mszy św. w kościele. Szczegóły przekażą katecheci.
 5. W przyszłą niedzielę (15 października) obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Święty Jan Paweł II – cywilizacja życia”. Oprócz refleksji nad nauczaniem św. Jana Pawła II, będziemy kwestować na fundusz stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tego dnia w naszym kościele o godz. 11.30 Mszy św. przewodniczyć będzie Abp Astany Tomasz Peta, który przed 40-laty (kiedy był wikariuszem w Strzelnie) rozpoczął piesze pielgrzymowanie na Jasną Górę. Natomiast o godz. 16.00, z okazji Dnia Papieskiego odbędzie się koncert muzyki sakralnej skomponowanej dla norbertańskiego opactwa na zlecenie strzeleńskich norbertanek.
 6. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
 7. W tym tygodniu wspominamy: w piątek (13 października) – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w sobotę (14 października) – bł. Radzima Gaudentego, biskupa;
 8. Zgodnie z prośbą Księdza Prymasa nasz dekanat włącza się w sztafetę modlitewną o powołania do Służby Bożej gromadząc się przy grobie św. Wojciecha w czwartek (19 października). Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Gniezna. Proszę o zgłaszanie się (u kapłanów i w biurze parafialnym w Strzelnie) tych, którym na sercu leży przyszłość naszego Kościoła, którego nieodłącznym elementem jest pasterska posługa świętych kapłanów. Autokar wyjeżdża ze Strzelna w czwartek (19 października) o godz. 16.00, a wraca po Mszy św. w katedrze. W ramach pielgrzymki modlitewnej przewidziane jest zwiedzanie katedry.
 9. W biurze parafialnym można składać wymienianki roczne i jednorazowe. Wymienianki roczne odmawiane będą przed każdą niedzielną Mszą św. Wymienianki jednorazowe we wskazany dzień, w oktawie modlitw za zmarłych, od 2 do 8 listopada oraz w każdy piątek listopada.
 10. Zapraszam do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Wszystkim Parafianom, Turystom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
 12. W ubiegłym tygodniu zmarły nasze parafianki śp. Irena Golińska i Zofia Wojciechowska. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.

ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz