1. Dzisiaj w niedzielę (15 października) obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Święty Jan Paweł II – cywilizacja życia”. Oprócz refleksji nad nauczaniem św. Jana Pawła II, włączmy się po Mszy św. w kwestę na fundusz stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tego dnia w naszym kościele Mszy św. o godz. 11.30 przewodniczyć będzie Abp Astany Tomasz Peta (Kazachstan), który przed 40-laty, będąc wikariuszem w Strzelnie, rozpoczął piesze pielgrzymowanie na Jasną Górę. Natomiast o godz. 16.00, z okazji Dnia Papieskiego zapraszamy na koncert „Muzyka ze Strzelna”. Będziemy mogli wysłuchać utworów sakralnych skomponowanych dla strzeleńskiego opactwa.

2. W październiku znajdźmy czas na wspólnie przeżyty różaniec. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30. Natomiast w poniedziałek, w środę i w piątek o godz. 17.00 odprawiane są nabożeństwa różańcowe ze szczególnym udziałem dzieci. W tym roku na nabożeństwach różańcowych inspiruje nas błogosławiona Rodzina Ulmów.

3. W środę (18 października) po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (kl. VIII i kl. I ponadpodstawowa). Odpowiedzialnym za duszpasterskie przygotowanie młodych będzie ks. Marcin.

4. Zgodnie z prośbą Księdza Prymasa dołączamy dekanalnie do sztafety modlitewnej o powołania do Służby Bożej w Kościele gromadząc się przy grobie św. Wojciecha w czwartek (19 października). Wyjazd autokaru z przedstawicielami dekanatu z placu św. Wojciecha o godz. 16.00, a powrót pielgrzymów po Mszy św. w katedrze. W ramach pielgrzymki modlitewnej przewidziane jest zwiedzanie katedry.

5. Także w czwartek (19 października) po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie kandydatów przygotowujących się do bierzmowania (kl. VIII i kl. I ponadpodstawowa)

6. W piątek (20 października) po wieczornej Mszy świętej comiesięczne spotkanie popielgrzymkowe pielgrzymów rowerowych na Jasną Górę.

7. Przyszła niedziela (22 października) w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji i zarazem rozpoczyna Tydzień Misyjny. Tego dnia będzie można złożyć po Mszach św. dodatkową ofiarę do puszki na Papieskie Dzieła Misyjne.

8. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.

9. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

− w środę (18 października) – Święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia;

oraz wspominamy:

− w poniedziałek (16 października) – św. Jadwigę Śląską, patronkę śląska;

− we wtorek (17 października) – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa, męczennika;

− w czwartek (19 października) – bł. Jerzego Popiełuszkę, kapłana, męczennika;

− w piątek (20 października) – św. Jana Kantego, prezbitera;

10. W biurze parafialnym można składać wymienianki roczne i jednorazowe. Wymienianki roczne odmawiane będą przed każdą niedzielną Mszą św. Wymienianki jednorazowe we wskazany dzień, w oktawie modlitw za zmarłych, od 2 do 8 listopada oraz w każdy piątek listopada.

11. Zapraszam do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.

12. Wszystkim Parafianom, Turystom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!

13. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Irena Niedźwiedź. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.

ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz