1. I niedzielą Adwentu (3 grudnia) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Dziękujemy ks. dr Remigiuszowi Malewiczowi (wykładowcy homiletyki na wydziale teologii UAM w Poznaniu) za podjęcie się misji adwentowej posługi słowa w naszej parafii. Bóg zapłać.
Od dzisiaj po Mszach św. i w biurze parafialnym możemy zaopatrywać się w pobłogosławione opłatki (składając za nie dobrowolną ofiarę na cele charytatywne parafii) oraz możemy nabywać świece Caritas, w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” (małe 8 zł, duże 18 zł). W adwencie zapraszamy na dodatkowe nabożeństwa: „Roraty”, czyli Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiana o brzasku dnia, w środy i w piątki o godz. 6.30 połączona z procesją ze światłami wewnątrz kościoła oraz „Nabożeństwa Mądrych Panien” odprawiane wieczorami, we wtorki i w czwartki, o godz. 17.00. Dla dzieci uczestniczących w adwentowych nabożeństwach przygotowane są specjalne karty pracy.
2. W środę (6 grudnia) wspominamy św. Mikołaja, patrona dyskretnej miłości. Niech ten wielki Święty inspiruje nas w pracy nad wyobraźnią miłosierdzia.
3. W czwartek (7 grudnia) przypada I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania i za powołanych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji po Mszy św. wieczornej do godz. 19.00. Do animowania tej modlitwy zapraszamy Parafialne Koło SWPK AG, które to Stowarzyszenie 9 grudnia obchodzić będzie w Gnieźnie XXX-lecie istnienia.
4. Od 8 do 9 grudnia w naszym mieście przeżywać będziemy IV Jarmark Bożonarodzeniowy. Przewidzianych jest wiele atrakcji. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Domu Kultury w Strzelnie. Na początek Jarmarku (8 grudnia, godz. 17.00) przybędzie św. biskup Mikołaj, ze specjalną misją rozpalenia ognia miłości.
5. W piątek (8 grudnia) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Dla trzecioklasistów przypada tego dnia grudniowe święto na drodze do Komunii z Jezusem. O godz. 16.00 dzieci, jako rycerze niepokalanej przyjmą medaliki – tarcze ochronne do walki ze złym duchem. O historii i tajemnicy cudownego medalika dowiemy się od Sióstr Szarytek z Gniezna.
6. W sobotę (9 grudnia) o godz. 16.30 zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza, po niej wyjazd na kręgle.
7. Od 10 do 11 grudnia w naszym dekanacie przeżywać będziemy niecodzienną uroczystość. Gościć będziemy relikwie błogosławionych Wiktorii i Józefa Ulmów i ich siedmiorga dzieci. Plan peregrynacji:
10 grudnia 2023 roku
Strzelno (pl. św. Wojciecha)
16.00 – powitanie relikwii
- uroczyste wprowadzenie do kościoła
- nabożeństwo powitania
Strzelno (kościół św. Trójcy)
17.00 – indywidualne czuwanie
18.00 – Msza św. w intencji młodzieży
19.30 – czuwanie: rolników, sadowników, Kół Gospodyń Wiejskich
20.30 – czuwanie Żywego Różańca
21.00 – Apel Jasnogórski
21.30 – indywidualne czuwanie
23.00 – 24.00 – czuwanie par i małżeństw niesakramentalnych
11 grudnia 2023 roku
Strzelno (kościół św. Trójcy)
6.00 – Jutrznia w intencji powołań i kapłanów
6.30 – czuwanie Żywego Różańca
7.00 – Msza św. w intencji Służb Mundurowych
8.00 – czuwanie trzecioklasistów, przygotowujących się do przyjęcia sakramentów pokuty i eucharystii
9.00 – 11.00 – czuwanie dekanalne
9.00 – 9.30 – parafia Strzelno i Wronowy – modlitwa w intencji pokoju w Ziemi Świętej
9.30 – 10.00 – parafia Rechta i Stodoły – modlitwa za kobiety i matki
10.00 – 10.30 – parafia Rzadkwin i Strzelce – modlitwa za mężczyzn i ojców
10.30 – 11.00 – parafia Ostrowo i Wójcin – modlitwa za pracujących na roli
11.00 – 11.30 – parafia Kwieciszewo i Siedlimowo (Jeziora Wielkie)
– modlitwa za przygotowujących się do małżeństwa
12.00 – Msza św. koncelebrowana w intencji Rodzin,
przewodniczy ks. dr Hubert Wiśniewski, Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin
13.30 – nabożeństwo pożegnania
- procesja na Rynek w Strzelnie
- przekazanie relikwii parafii św. Maksymiliana w Barcinie
W nawiązaniu do listu Ks. Prymasa na tegoroczny Adwent: niech czuwanie przy relikwiach błogosławionej Rodziny Ulmów, Samarytan z Markowej, będzie okazją do ożywienia naszego powołania do świętości i jednocześnie powierzenia ich wstawiennictwu naszych radości i trosk domowych.
8. Informacja dla kandydatów do bierzmowania
Spotkania – Dom Kultury:
- Grupa A – 4 grudnia, godz. 16.15; 11 grudnia, godz. 19.00
- Grupa B – 4 grudnia, godz. 19.00; 19 grudnia, godz. 19.00
Msza święta – kościół św. Trójcy (święto wiary i dziękczynienie Bogu za siebie nawzajem)
niedziela (10 grudnia) godz. 18.00 – dla kandydatów z klas I ponadpodstawowych i ich rodzin.
II i III niedziela Adwentu – kościół św. Trójcy, godz. 18.00, Msze św. z kazaniem dla młodzieży; od godz.17.00 dyżur spowiedniczy w konfesjonale (ks. Marcin).
9. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
10. W tym tygodniu obchodzimy:
- w piątek (8 grudnia) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;
oraz wspominamy:
- w środę (6 grudnia) św. Mikołaja, biskupa;
- w czwartek (7 grudnia) św. Ambrożego, biskupa, doktora Kościoła.
11. Zapraszamy do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.
12. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!