1. Za nami pierwsze spotkanie z biblistą ks. prof. Mirosławem Jasinskim w ramach Lectio Divina. Dziękuję tym, którzy odpowiedzieli na zaproszenie. Spotkania będą kontynuowane w cyklu miesięcznym. Następne spotkanie odbędzie się 24 listopada (w piątek) o godz. 19.00 w sali na piętrze nad kaplicą św. Barbary

2. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójedynego Boga.

3. Kończy się miesiąc październik, a z nim wspólnotowe przeżywanie nabożeństw różańcowych. Odprawiamy je do wtorku o godz. 17.30.

4. W poniedziałek (30 października) o godz. 17.00 na sali gimnastycznej przy Liceum odbędzie się „Bal Wszystkich Świętych” dla dzieci. Serdecznie zapraszamy dzieci, szczególnie te, które brały udział w nabożeństwach różańcowych.

5. We wtorek (31 października) o godz. 20.00 w kościele parafialnym zatrzymamy się nad tajemnicą świętości adorując Jezusa na wzór świętych, którzy przed nami okazywali jak to czynić. Nasza parafialna świątynia jest szczególnym relikwiarzem świętych. W wigilię Wszystkich Świętych znajdźmy czas na zanurzenie się w tajemnicę nieba. Tę noc dedykowaną Świętym zakończymy przed kościołem Apelem Jasnogórskim i światłem do nieba.

6. W środę (1 listopada) obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 10.00 oraz Msza św. na starym cmentarzu o godz. 11.30, a po niej procesja za zmarłych. Na nowym cmentarzu procesja z modlitwą za zmarłych rozpocznie się około godz. 13.00. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

- DOSTĘPNE PARKINGI - https://strzelno.pl/2023/10/26/organizacja-parkingow-na-dzien-1-listopada-2023-r/

7. Z okazji dnia Wszystkich Świętych zbierane są do puszek ofiary na Seminarium Duchowne. W naszej parafii ofiary te będziemy zbierać w niedzielę (5 listopada) po Mszach św. przed kościołem.

8. W czwartek (2 listopada) w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. Tego dnia i przez całą oktawę (od 2 do 8 listopada) duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża. Niech wyrazem pamięci o zmarłych będzie uporządkowanie grobów i cmentarza, przedłużenie prolongaty miejsca na cmentarzu.

Msza św. tego dnia o godz. 7.00; 10.00 (z procesją za zmarłych w kościele) i 18.00.

9. Od 2 do 8 listopada o godz. 17.30 odmawiany będzie różaniec w intencji zmarłych z jednorazowymi wymieniankami. Można je jeszcze składać, w biurze parafialnym, z zaznaczeniem, którego dnia mają być polecane. Modlitwa różańcowa w intencji zmarłych będzie prowadzona także w każdy piątek listopada o godz. 17.30. W biurze parafialnym można składać wymienianki roczne polecane przed każdą Mszą św. niedzielną.

10. W czwartek (2 listopada) obchodzimy pierwszy czwartek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych. Dlatego po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w tej intencji do godz. 19.00.

11. W piątek (3 listopada) obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Okazja do sakramentalnej spowiedzi w piątek pół godziny przed Mszą św.; dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a po niej spotkanie Żywego Różańca; o godz. 16.00 zbiórka lektorów i ministrantów, obecność obowiązkowa; o godz. 17.00 prowadzona będzie modlitwa ze zmarłych ze szczególnym udziałem dzieci; wystawienie Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. i adoracja w intencji pokoju na świecie do godz. 21.00.

12. W sobotę (4 listopada), pierwsza sobota miesiąca, od godz. 6.30 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP; odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30 (prosimy o zgłaszanie chorych w biurze parafialnym).

13. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.

14. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

-        w środę (1 listopada) – uroczystość Wszystkich Świętych;

oraz wspominamy:

-        w czwartek (2 listopada) – Wszystkich Wiernych Zmarłych;

-        w sobotę (4 listopada) – św. Karola Boromeusza, biskupa.

15. Zapraszamy do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”. W tym tygodniu z dodatkiem „5 minut z Bogiem”. Mapy podróży „W drodze do komunii z Jezusem”, dla trzecioklasistów na miesiąc listopad, będą dostępne u katechetów.

16. Wszystkim Parafianom, Turystom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!

17. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Zofia Smółka i Marek Musolf. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.

 

ks. Jan Kwiatkowski, proboszcz