1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699). W Godzinie Miłosierdzia (godz. 15.00) dzieci klas trzecich przystąpią pierwszy raz do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Módlmy się za nich, aby to spotkanie z Bożą łaską było wyzwalające i dające nadzieję. Niedziela Miłosierdzia to także patronalne święto Caritas-u, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
  2. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej w poniedziałek (8 kwietnia) przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które chciałyby dołączyć do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
  3. Także w poniedziałek (8 kwietnia) w Domu Kultury spotkanie podsumowujące tegoroczne Misterium Męki Pańskiej. Prosimy młodych o kontakt z ks. Danielem lub ks. Marcinem.
  4. W piątek (12 kwietnia) o godz. 12.00 na starym cmentarzu w Strzelnie odbywać się będą uroczystości upamiętniające „Zbrodnię Katyńską”. Zapraszamy do uczestnictwa, ale także do modlitewnej pamięci w intencji wszystkich ofiar.
  5. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
  6. Z naszej parafii organizowane są dwie pielgrzymki: od 14 do 16 maja Szlakiem Polskich Świętych do Kodnia oraz od 6 do 13 września Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii. Bliższe informacje u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.
  7. Zapraszamy do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
  9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Annę Jamroży. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.