1. W III niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu. Pomocą w takim przeżywaniu relacji do Boga są spotkania Lectio Divina z biblistą ks. prof. Jasinskim. W tym miesiącu zapraszamy 24 kwietnia o godz. 19.00 w sali nad kaplicą św. Barbary.
  2. Dzisiaj od godz. 17.00 okazja do sakramentalnej spowiedzi. Dyżuruje ks. Marcin. Kazanie na wieczornej Mszy św. dedykowane jest szczególnie młodzieży.
  3. 14 kwietnia przypada 1058. rocznica chrztu Mieszka I i Święto Chrztu Polski. Prymas Polski abp Wojciech Polak odprawi Mszę św. na Ostrowie Lednickim, który wskazywany jest przez historyków jako jedno z potencjalnych miejsc chrztu pierwszego historycznego władcy Polski. Święto Chrztu Polski ustanowione zostało przez Sejm RP w 2019 roku.
  4. Przyszła niedziela (21 kwietnia) jest Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele.
  5. Zbliżają się doroczne obchody ku czci św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Uroczystości odpustowe odbywać się będą 27 i 28 kwietnia. Z tej okazji organizowana jest Pielgrzymka Młodych do Grobu św. Wojciecha. W naszej parafii zatrzyma się na nocleg z 25 na 26 kwietnia grupa pielgrzymkowa z Kruszwicy. Szczegóły za tydzień. Jest pomysł, aby młodzi z naszej parafii dołączyli do tej grupy pielgrzymkowej. Prosimy o kontaktowanie się w tej sprawie z ks. Marcinem.
  6. Organizowany jest także dekanalny wyjazd na nieszpory świętowojciechowe 27 kwietnia o godz. 18.00. Wyjazd jest bezpłatny, gdyż transport został nam zapewniony przez Urząd Miasta w Strzelnie. Zapisy na wyjazd na nieszpory w kancelarii parafialnej.
  7. W sobotę 27 kwietnia o godz. 9:00 odbywać się będzie darmowe zwiedzanie wzgórza św. Wojciecha w ramach akcji prowadzonej przez Urząd Marszałkowski: „Eskapada – poznaj swój region z przewodnikiem”. Szczegóły za tydzień.
  8. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
  9. Z naszej parafii organizowane są dwie pielgrzymki: od 14 do 16 maja Szlakiem Polskich Świętych do Kodnia oraz od 6 do 13 września Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii. Bliższe informacje u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.
  10. Zapraszamy do nabywania i lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”.
  11. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!