1. W poniedziałek (5 sierpnia) o godz. 5.00 rusza pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Dołączymy do pielgrzymów pieszych i rowerowych, aby wspólnie 6 sierpnia świętować Przemienienie Pańskie.
  2. Przed nami, bardzo ważny dzień: „Ostry Dyżur Modlitewny” przed NS. Codziennie bowiem, przez cały rok, w jednym z kościołów parafialnych lub kaplic zakonnych naszej archidiecezji trwa całodzienna adoracja. W czwartek (8 sierpnia) taki dyżur ma wyznaczona nasza parafia. Dyżur adoracyjny rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7.00, a zakończy przed Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcam Drogich Parafian, aby znaleźć czas na chwilę refleksji przedstawiając Jezusowi swoje i parafialne sprawy.
  3. Zapraszamy na stałe nabożeństwa po Mszach Świętych w ciągu tygodnia: we wtorek do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek ku czci Krzyża Świętego.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (6 sierpnia) – Święto Przemienienia Pańskiego; w piątek (9 sierpnia) – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy, męczennicy, Patronki Europy; w sobotę (10 sierpnia) – Święto św. Wawrzyńca, diakona, męczennika; oraz wspominamy: w czwartek (8 sierpnia) św. Dominika, prezbitera;
  5. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu. Szczęść Boże!